Modlitwa dla samotnych

 

Modlitwa dla samotnych
Modlitwa dla samotnych

MODLITWA DLA SAMOTNYCH. Modlitwa w smutku. Modlitwa o radość życia


MODLITWA DLA SAMOTNYCH, czyli modlitwa w smutku lub modlitwa o radość życia to codzienna modlitwa przeznaczona do prywatnego odmawiania w chwilach niepokoju i poczucia smutku. Modlitwa w niepokoju serca pozwala na nowo cieszyć się z piękna Boskiego stworzenia, uczy na nowo docenić swoje życie i wszystkie dary Boga.


Panie Boże! Dziękuję Dziękuję Ci za codzienne przejawy Twej dobroci, za to, że codziennie się mną opiekujesz, patrzysz na mnie z miłością jak Najlepszy Ojciec.
Panie, Ty dobrze wiesz, jaki smutek ciąży teraz na moim sercu. Tylko Ty wiesz, jak trudno mi radzić sobie z poczuciem pustki i osamotnienia. Tak trudno mi radować się i być szczęśliwą.
Proszę, ulituj się nade mną. Wejrzyj w me cierpienie i wlej otuchę w moje serce. Błagam, pozwól mi na nowo odnaleźć radość życia, cieszyć się z najdrobniejszych przyjemności, nie ignorować tych wszystkich małych i wielkich przejawów Ciebie w moim życiu.
Panie, Ty wiesz, jakim krzyżem jest dla mnie samotność. Daj, bym nigdy nie czuła się niepotrzebna, bym potrafiła odnaleźć swoje powołanie, bym potrafiła znaleźć drogę do serca bliźniego, nawiązać dobre relacje, pomóc każdemu, kto będzie potrzebował mojej pomocy. Proszę Panie, oświeć mój umysł, otwórz moje serce, głowę, oczy i uszy - daj, bym nie przegapiła okazji do tego, by wyjść z tego smutku, bym potrafiła zamienić moją samotność w coś dobrego. Wierzę, że zawsze codziennie wyciągasz do mnie pomocną dłoń, być może nie potrafię jej zobaczyć, choć bardzo się staram. 
Błagam Boże, naucz mnie cieszyć się całym pięknem Twojego stworzenia, cieszyć się ze zdrowia które mi dałeś, każdego  usłyszanego dobrego słowa, piękna przyrody i każdego kolejnego nowego dnia. Daj, bym każdy dzień potrafiła przeżyć z Tobą. Amen.