Modlitwa dla zasmuconych i zagubionych

 

Modlitwa dla zasmuconych i zagubionych
Modlitwa dla zasmuconych i zagubionych

MODLITWA DLA ZASMUCONYCH I ZAGUBIONYCH. Modlitwa o pomoc w trudnej sytuacji


MODLITWA DLA ZASMUCONYCH I ZAGUBIONYCH to piękna modlitwa codzienna do przeznaczona do prywatnego odmawiania, gdy przygniata nas poczucie smutku. Skuteczna modlitwa o pomoc w trudnej sytuacji napawa nadzieją i uczy zaufania Bogu, oddania wszystkich trosk w jego Dobre Dłonie. 


Panie Boże, Mój Ojcze! Dziękuję Ci za moje życie i wszystko to, czego do tej pory mogłem doświadczyć. Ty wszystko wiesz, wiesz, jak ostatnio ciężko mi być radosnym, jak bardzo przygniata mnie ciężar smutku. Przepraszam, że czasem nie potrafię docenić tego wszystkiego co mi dałeś.
Panie Jezu, Ty w trudzie i znoju dźwigałeś ciężki krzyż na Golgotę, Ty umarłeś za nasze grzechy i tak dobrze wiesz, czym jest ból i cierpienie. Proszę, pomóż mi codziennie nieść krzyż swoich zmartwień, nie poddawać się, nieustannie podnosić się i uświęcać w przeciwnościach.
Boże, tak bardzo chciałbym znaleźć odpowiedzi na moje pytania, wyrwać się ze złych i smutnych myśli, przez które czuję się osaczony. Błagam, bądź mi drogowskazem, potrzebuję Cię jak nigdy wcześniej i czuję, że bez Ciebie sobie nie poradzę. Tak bardzo potrzebuję wyjścia z trudnej sytuacji i tak bardzo potrzebuję Twojego pocieszenia. 
Nie wiem, jak dalej potoczy się moje życie, nie mam na nie planu i czasem nie wiem jaką drogą mam podążać. Trudno mi podejmować decyzje. Czasem nie widzę sensu w swoim życiu, chociaż wiem, że To Ty mi je dałeś, więc musi ono znaczyć więcej, niż mi się wydaje. Proszę, ześlij na mnie Ducha Świętego, napełń mnie wiarą i nadzieją, bym potrafił lepiej przeżyć swoje życie, akceptując Twój wielki plan, który masz dla każdego z nas. Ojcze, daj, bym umiał w każdym dniu i w każdym stworzeniu dostrzec odbicie Twojego piękna. Daj, bym potrafił cieszyć się codziennie z małych rzeczy: ze śpiewu ptaków, pięknej pogody, rozmowy z bliskimi. W moim życiu jest tyle dobra, pomóż mi je zauważyć. 
Boże, proszę, wyrwij mnie z objęć smutku. Wlej radość  w moje serce, bym umiał się nią dzielić z bliźnimi, do czego zostałem powołany. Napełń mnie prawdziwie chrześcijańską ufnością, by mogło się to przysłużyć Twojej chwale. Amen.