Modlitwa przed spowiedzią świętą dla dorosłych i młodzieży

 

Modlitwa przed spowiedzią świętą dla dorosłych i młodzieży
Modlitwa przed spowiedzią świętą dla dorosłych i młodzieży

MODLITWA PRZED SPOWIEDZIĄ ŚWIĘTĄ DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY Żal za grzechy
Modlitwa przed spowiedzią świętą dla dorosłych i młodzieży, czyli żal za grzechy wyrażony w formie modlitewnej pomoże Ci przygotować się do Świętego Sakramentu.

Jaką modlitwę odmawia się przed spowiedzią?

Modlitwa przed spowiedzią świętą dla dorosłych i młodzieży (żal za grzechy) jest wspaniała do odmawiania tuż przed przystąpieniem do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Jej krótka forma będzie idealna dla każdego, nawet jeśli nie masz dużo czasu.

Jak się modlić do spowiedzi?

Modlitwa przed spowiedzią świętą dla dorosłych i młodzieży powinna być odmawiana jak każda inna modlitwa, pobożnie, w skupieniu, szczerym sercem. Otwórz przed Bogiem swoją duszę, żal za grzechy musi być szczery.

 Co mówić przed spowiedzią?  Co się mówi jak się idzie do spowiedzi?

Modlitwa przed spowiedzią świętą dla dorosłych i młodzieży powinna być połączona z rachunkiem sumienia. Po pobożnym odmówieniu modlitwy należy przyklęknąć w konfesjonale i używając jednej z formuł zalecanych przez Kościół rozpocząć wyznanie grzechów.


Modlitwa przed spowiedzią świętą dla dorosłych i młodzieży żal za grzechy tekst


Panie Boże, mój Ojcze w Niebie! Wybacz mi błagam wszystkie moje grzechy, zdaję sobie sprawę z własnej słabości, z tego jak bardzo ranię Twe Miłosierne Serce. Pragnę stać się lepszym człowiekiem, zupełnie się odmienić. 

 Duchu Święty, proszę, działaj w mej duszy, w mym sercu i umyśle. Obdarz mnie mądrością, bym przypomniał sobie wszystkie swe przewiny, wszystko to, czym zraniłem Pana Jezusa. Dodaj mi odwagi i umiejętności, bym jak najlepiej przekazał swe grzechy w Sakramencie Pokuty i Pojednania, bym nie zapomniał i nie ukrył niczego przed Bogiem. Pozwól, błagam, bym uzyskał opduszczenie win, bym oczyścił się wewnętrznie i zadośćuczynił wszystkiemu co było w mym życiu złe. Przepełniaj mnie dobrem, miłością i wszystkim co potrzebne, by żyć jak przystało na ucznia Chrystusa.


Niech ta Modlitwa przed spowiedzią świętą dla dorosłych i młodzieży pozwoli Ci godnie dostąpić do spowiedzi świętej i pomaga Ci odmieniac się na lepsze.