Modlitwa do Pana Jezusa o pomoc

 

Modlitwa do Pana Jezusa o pomoc
Modlitwa do Pana Jezusa o pomoc

MODLITWA DO PANA JEZUSA O POMOC (o cud, np. uzdrowienia). Modlitwa o pomoc w trudnej sytuacji


Modlitwa do Pana Jezusa o pomoc, na przykład o cud uzdrowienia to piękna modlitwa codzienna do prywatnego odmawiania. Modlitwa o pomoc w trudnej sytuacji jest idealna do odmawiania, gdy czujemy, ze przerasta nas cierpienie i stres, pomaga poradzić sobie z bólem i depresją, zaufać Panu Bogu w jego wielki plan dla naszego życia.Panie Jezu Chryste, Mój Zbawicielu! Ty tak wiele przecierpiałeś za nasze grzechy, Ty tak dobrze wiesz co znaczy smutek, ból, cierpienie i udręka. Tylko Ty jeden naprawdę mnie rozumiesz i wiesz, co przeżywam. Przychodzę dziś do Ciebie przygnieciony dobrze znanym Ci problemem. Staję dziś przed Tobą w całej swojej słabości. Potrzebuję Cię jak nigdy wcześniej. Proszę o pomoc i miłosierdzie. Wiem, że bez Ciebie sobie nie poradzę. 
Dobry Jezu, Ty wiesz, jakim ciężarem jest dla mnie moja trudna sytuacja, Tobie wiadoma. Wiesz, jak trudno mi normalnie funkcjonować i cieszyć się z tego, co mi dałeś. Wybacz, że  przez to wszystko co przeżywam, wszystkie zmartwienia, troski i stres, trudno mi być wdzięcznym, trudno mi okazywać miłość najbliższym, trudno mi się radować i być takim, jakim chcę być. Wybacz, że nie zawsze byłem wdzięczny za piękno życia, jakim mnie obdarzyłeś.
Jezu, jeśli jest to zgodne z Twoją wolą, proszę, uwolnij mnie od moich trosk. Tak bardzo chcę mieć siłę chwalić Ciebie, kochać innych, czynić dobro i radować się wszystkim, co piękne na tym świecie. Wiem, że jestem słaby i niegodny, ale ufam w Twoją łaskę, moc i opiekę nade mną. Wiem, że pomożesz mi rozwiązać wszystkie problemy, jeśli nie będzie to przeszkodą dla mojego życia wiecznego. Wiem, że przygotowałeś dla mnie swój plan - czasami go nie rozumiem, czasami trudno mi się z nim zgodzić, ale bardzo pragnę codziennie utwierdzać się w poczuciu, że jesteś przy mnie i nie pozwolisz mnie skrzywdzić.
Powiedziałeś, że wiara tak mała jak ziarnko gorczycy może przenosić góry.  Błagam, przez wzgląd na Twoje cierpienia na krzyżu oraz przez wzgląd na łzy Twojej Najświętszej Matki, uwolnij mnie od bólu, uzdrów tę trudną sytuację, która tak bardzo mi ciąży. Obmyj mnie z moich grzechów i odnów moje serce. Przepraszam Cię za wszystko co złe w moim życiu, za wszystkie grzechy, wszystkie chwile, gdy sam nie okazywałem bliźnim miłosierdzia. Ja przebaczam dziś wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób mnie skrzywdzili. Oddaję się dziś cały Tobie, Mój Panie. Proszę, daj, by moje odzyskane szczęście mogło przysłużyć się Twojej chwale. Amen