Modlitwa do św Józefa o dobrego męża

 

Modlitwa do św Józefa o dobrego męża
Modlitwa do św Józefa o dobrego męża

MODLITWA DO ŚW JÓZEFA O DOBREGO MĘŻA. Modlitwa o miłość. Modlitwa do świętego Józefa o męża


Modlitwa do św Józefa o dobrego męża to piękna codzienna modlitwa dla panien, czujących powołanie do narzeczeństwa, małżeństwa i założenia rodziny.
Modlitwa o miłość ma tu wyjątkowego adresata, jest nim najlepszy opiekun Najświętszej Rodziny z Nazaretu.


Boże Ojcze, dziękuję Ci za to, że obdarzyłeś mnie powołaniem do narzeczeństwa i małżeństwa. Jeśli małżeństwo jest rzeczywiście Twoją wolą dla mnie, za wstawiennictwem św. Józefa proszę dziś o dobrego męża. Daj, bym umiała tak poprowadzić swoje życie, by zauważyć tego mężczyznę na swojej drodze. Duchu Święty, obdarz mnie rozumem, bym wybrała mądrze i potrafiła stworzyć z tym mężczyzną błogosławiony związek małżeński, abym potrafiła być dobrą żoną i matką na wzór Najświętszej Maryi Panny. Spraw, aby nasz związek był pełen bezgranicznej miłości, oddania, szczerości i zawierzenia Bogu. Pomóż nam żyć modlitwą.
Panie, jeśli na świecie jest gdzieś osoba mi przeznaczona, proszę błogosław go. Święty Józefie, obdarz tego mężczyznę swoją opieką. Niech ma czyste serce, niech będzie szlachetny, dobry i przygotowany do pełnienia roli męża i ojca moich dzieci. Spraw, by obdarzył mnie miłością tak, jak Ty obdarzyłeś miłością Maryję i Dzieciątko Jezus. Daj, abyśmy potrafili zbudować piękną chrześcijańską rodzinę na wzór Najświętszej rodziny z Nazaretu. Amen.