Modlitwa do św Rity za dzieci

Modlitwa do św Rity za dzieci
Modlitwa do św Rity za dzieci

 

MODLITWA DO ŚW RITY ZA DZIECI (dziecko). Modlitwa do św Rity codzienna. Modlitwa matki za dzieci

Modlitwa do świętej Rity za dzieci lub za dziecko to piękna modlitwa matki za dzieci przeznaczona do codziennego odmawiania.
Codzienna modlitwa do św Rity jest bardzo pomocna w wychowywaniu dzieci zgodnie z duchem Ewangelii. Święta Rita wstawia się za rodzicami w Niebie jako patronka rodzin, żon i matek.


Panie Boże ! Dziękuję Ci za ten cudowny dar bycia matką. Dziękuję Ci za cudowny owoc miłości, jakim są nasze dzieci. Za wstawiennictwem św. Rity, która tak dobrze znała trudy macierzyństwa proszę, abym umiała wychować moje dzieci zgodnie z nauką Jezusa Chrystusa. Błagam, uchroń je od wszystkiego co złe, zachowaj w zdrowiu i szczęściu, nie pozwól, by oddaliły się od Ciebie. Strzeż ich życia. Naucz pokonywać trudności i przeciwstawiać się złemu.
Niepokalana Dziewico, przez miłość św. Rity, czuwaj przy moich dzieciach. Otaczaj je macierzyńską opieką i troską, zwłaszcza w tych sytuacjach, gdy nie mogę być przy moich dzieciach lub gdy brakuje mi siły - sama jestem słaba i nie ze wszystkim potrafię sobie poradzić. W dzisiejszym świecie na dzieci czyha tyle niebezpieczeństw. Wiem, że ciąży na mnie olbrzymia odpowiedzialność. Ufam jednak, że za wstawiennictwem św. Rity oraz Twoim, Najlepsza Matko, będę się stawać coraz lepszym rodzicem.
Matko Boża, przez miłość do Twego Syna, Jezusa Chrystusa, błagam, wspieraj nas matki i wszystkich rodziców, abyśmy umieli być dobrym przykładem dla naszych dzieci, podtrzymuj w nas ducha wiary, abyśmy potrafili codziennie przekazywać im prawdę i  wychować je zgodnie z wolą Najwyższego, tak abyśmy wszyscy osiągnęli Królestwo Boże. Amen