Modlitwa kierowcy do świętego Krzysztofa

 

Modlitwa kierowcy do świętego Krzysztofa
Modlitwa kierowcy do świętego Krzysztofa

MODLITWA KIEROWCY DO ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA. Modlitwa przed podróżą


Modlitwa kierowcy do świętego Krzysztofa to piękna modlitwa przed podróżą samochodem, może to być modlitwa codzienna do prywatnego odmawiania.. Modlitwa kierowcy do św Krzysztofa patrona kierowców pozwala przypomnieć sobie o chrześcijańskiej odpowiedzialności i postawie, jaką powinniśmy wykazać się prowadząc auto. 


Panie Boże, Najlepszy Ojcze! Dziękuję Ci za moje zdrowie, siły i umiejętności, dzięki którym mogłem zostać kierowcą, dzięki którym mogę podróżować i poznawać świat, który stworzyłeś.
Wiem, że zawsze jesteś przy mnie i zawsze się mną opiekujesz. Czuję, że trzymasz mnie w swych dobrych dłoniach i nie pozwolisz mnie skrzywdzić. Proszę, za wstawiennictwem świętego Krzysztofa, błogosław drogę, którą dziś muszę przemierzyć jako kierowca.
Święty Krzysztofie, daj mi dobry wzrok, sprawność, cierpliwość i jasność umysłu. Daj, bym jak najlepiej reagował na wszelkie wydarzenia na drodze. Nie pozwól, bym zapomniał o obowiązującej mnie, chrześcijańskiej postawie względem innych kierujących pojazdami i względem moich pasażerów. Powstrzymuj mnie przed brawurą i zbyt szybką jazdą, bym nigdy nie stał się sprawcą wypadku, bym nigdy nie skrzywdził nikogo na drodze. 
Święty Krzysztofie, czuwaj, by droga do celu była bezpieczna i nie spotkało mnie nic złego. Nie pozwól, by spotkało mnie nieszczęście. Daj bezpiecznie dotrzeć do celu, a następnie wrócić do domu bez żadnych złych przygód. Proszę, zaopiekuj się również moimi najbliższymi, którzy będą na mnie czekać. 
Święty Krzysztofie, pomóż wszystkim kierowcom, których będę mijać; wszystkich, których spotkam dziś na swej drodze. Daj mi w tej podróży zauważyć i docenić piękno Bożego stworzenia. Amen
Bóg zapłać za wspólną modlitwę. Jeśli chcesz modlić się częściej, subskrybuj kanał Modlitwa Codzienna. Szczęść Boże!