Modlitwa o błogosławieństwo Boże dla domu i rodziny

 

Modlitwa o błogosławieństwo Boże dla domu i rodziny
Modlitwa o błogosławieństwo Boże dla domu i rodziny

MODLITWA O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE DLA DOMU I RODZINY. Modlitwa o błogosławieństwo w życiu rodzinnym


MODLITWA O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE DLA DOMU I RODZINY to piękna modlitwa codzienna przeznaczona do prywatnego odmawiania. Modlitwa o błogosławieństwo w życiu rodzinnym powierza dom i  swoich bliskich Panu, pomaga przeżyć w wierze każdy dzień.


Panie! Dziękuję Ci za mój dom, za wszystkich moich bliskich, którzy w nim mieszkają i za wszystkich gości, którzy mnie odwiedzają. Dziękuję Ci za wszystkie cudowne chwile, które tu spędziłam, za wspólną radość i śmiech. Dziękuje Ci za moje życie tutaj.
Panie Boże, proszę Cię, unieś swa dobrą dłoń i błogosław ten dom i jego mieszkańców. Błogosław nam wszystkim, zachowuj w dobrym zdrowiu, chroń od złego.  Daj, by  w tym domu nigdy nie zabrakło chleba, by jak najrzadziej gościł tu płacz i smutek. Pomóż, by nikomu z nas nie stała się tu krzywda. Proszę, pomagaj nam wszystkim w codziennych obowiązkach domowych i trudzie całego dnia. Błogosław, kiedy wychodzimy z domu i spraw, byśmy zawsze bezpiecznie do niego wrócili. Chroń nas, proszę i otaczaj swoją opieką. 
Proszę Panie, nie pozwól, byśmy kiedykolwiek oddalili się od Ciebie, nie pozwól, by ktokolwiek z nas zapomniał o Tobie. Daj, by w tym domu zawsze pamiętano o wierze, by nigdy nie zabrakło w nim miejsca na krzyż i Pismo Święte. Czuwaj przy nas i nie daj nam ulec pokusom. Pomóż nam codziennie swoim życiem świadczyć o swojej wierze. Amen