Modlitwa o nawrócenie syna lub córki

 

Modlitwa o nawrócenie syna lub córki
Modlitwa o nawrócenie syna lub córki

MODLITWA O NAWRÓCENIE SYNA LUB CÓRKI. Modlitwa o nawrócenie dziecka. Modlitwa za dzieci dorosłe


MODLITWA O NAWRÓCENIE SYNA LUB CÓRKI, czyli pomocna, codzienna modlitwa o nawrócenie dziecka dla matek pomaga wyjednać łaskę wiary dla swoich najbliższych, Jest to również modlitwa przebłagalna za grzechy bliskich. Modlitwa za dorosłe dzieci wspiera rodziców w życiu zgodnie z duchem Ewangelii, budowania dobrych relacji z najbliższymi mimo wielu przeszkód.


Panie Boże, Miłosierny Ojcze! Dziękuję Ci za powołanie do rodzicielstwa, dziękuję Ci za moje dzieci, za każdy dzień z nimi spędzony - wszystkie radości i dni pełne szczęścia. Dziękuję Ci za to, że mogłam zostać matką. 
Proszę Cię, Ojcze Niebieski, ulituj się nad moimi dziećmi, które żyją w stanie grzechu. Zważ, że postępują w ten sposób, bo myślą, że nie potrafią inaczej. Panie, Ty wszystko wiesz, wiesz, ze moje dzieci są pełne dobra - Ty znałeś je jeszcze przede mną, to Ty utkałeś je w moim łonie. To Ty obdarzyłeś moje dzieci życiem, proszę, pomóż im je naprawić.
Wybacz, że moje dzieci uległy pokusom tego świata, że w porę nie oddaliły się od niebezpieczeństwa Złego, że postanowiły zapomnieć o Tobie i Twoich przykazaniach. Proszę, przez wzgląd na łzy wylane pod krzyżem przez Najświętszą Maryję Pannę, miej dla nich miłosierdzie.
Proszę, obdarz moje dzieci darami Ducha Świętego: mądrością, rozumem, radą, męstwem, umiejętnością, pobożnością i bojaźnią Bożą. Daj, by dzięki nim moje dzieci potrafiły Ci zaufać, znaleźć do Ciebie drogę na przekór wszystkim grzechom, w jakie są uwikłane. Pozwól im zrozumieć, że ich serca mogą znów być czyste, że znów mogą być dobrzy, zgodnie z Twoim wspaniałym planem dla nich.
Wybacz Panie, że  być może nie potrafiłam najlepiej świadczyć swoją postawą o Tobie. Wybacz, że czasami brakowało mi siły, żeby świadczyć o Ewangelii, dawać przykład, być dobrym wzorem dla moich dzieci. Wybacz, jeśli popełniłam błędy w wychowaniu moich dzieci, tak bardzo się starałam. 
Dobry Ojcze! Pomóż mi być dobrą matką. Obdarz mnie empatią, czułością i miłosierdziem. Obdarz mnie pokorą i cierpliwością, bym jak najlepiej potrafiła zrozumieć moje dzieci, byśmy przez odmienne poglądy nie oddalili się od siebie. Daj, bym nie oceniała moich dzieci pochopnie.
 W intencji moich dzieci, które tak bardzo kocham, ofiaruję Ci wszystkie moje codzienne trudy, smutki, bóle i cierpienia. Dziś przebaczam wszystkim tym, którzy kiedykolwiek w jakikolwiek sposób mnie skrzywdzili. Wybaczam całe zło, którego doświadczyłam od grzesznych ludzi. Proszę, daj wszystkim członkom mojej rodziny spotkać się w Królestwie Bożym. Amen.