Modlitwa o ochronę przed złem do św Michała Archanioła

 

Modlitwa o ochronę przed złem do św Michała Archanioła
Modlitwa o ochronę przed złem do św Michała Archanioła

MODLITWA O OCHRONĘ PRZED ZŁEM DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA. Modlitwa do św. Michała Archanioła


MODLITWA O OCHRONĘ PRZED ZŁEM DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA to codzienna modlitwa przeznaczona do prywatnego odmawiania. Ofiarując się w opiekę Michałowi Archaniołowi, wypełnia nas nadzieja, odwaga i siła do mierzenia się złem.


Panie Boże! Dziękuję Ci, że wraz ze swymi aniołami codziennie mnie strzeżesz. Proszę Cię dziś za wstawiennictwem Świętego Michała Archanioła, uchroń mnie od wszelkiego zła, które mogłoby zagrozić mojej duszy i mojemu ciału.
Święty Michale Archaniele, proszę, bądź moim opiekunem. Nie pozwól, bym kiedykolwiek wstąpiła na drogę ciężkiego grzechu, bym kiedykolwiek zapomniała o moim Zbawcy.
Święty Michale Archaniele, nie pozwól, by zło wślizgnęło się do mojego serca i umysłu, nie pozwól mu zapuścić korzeni, nie pozwól, by niepostrzeżenie owładnęło moim życiem. Błagam, pomóż mi w rozróżnianiu dobra od zła i dokonywaniu mądrych życiowych wyborów.
Proszę, uchroń mnie od złych ludzi, złych słów, fałszywych osądów. Uchroń od nieszczęśliwych wypadków, katastrof i tragedii. Czuwaj, by nikt nie skrzywdził mnie na duszy i ciele.  Pomagaj mi proszę codziennie, bądź przy mnie w każdej minucie.
Święty Michale Archaniele, błagam, dodaj mi odwagi i siły do mierzenia się z całym złem, którego byłam lub będę świadkiem. Pomóż mi powstawać i mężnie walczyć o prawdę i dobro. Pomóż mi odważnie świadczyć o chwale Naszego Pana. Amen.