Modlitwa o wiarę i miłość w rodzinie

 

Modlitwa o wiarę i miłość w rodzinie
Modlitwa o wiarę i miłość w rodzinie

MODLITWA O WIARĘ I MIŁOŚĆ W RODZINIE. Modlitwa o wiarę, nadzieję i miłość. Modlitwa za rodzinę


Modlitwa o wiarę i miłość w rodzinie to piękna modlitwa codzienna przeznaczona do prywatnego odmawiania za swych najbliższych. Modlitwa za rodzinę o wiarę napełnia nadzieją i miłością, stanowi akt oddania się Bogu i powierzenia wszystkich bliskich Jego opiece.


Panie Boże! Dziękuję Ci, że obdarzyłeś mnie rodziną, że nie jestem sama na tym świecie. Dziękuję Ci za każdą chwilę spędzoną z moimi najbliższymi, każdy moment wspólnej radości i śmiechu. Dziękuję Ci za wszystkie piękne i ważne chwile w naszej rodzinie. Dziękuję Ci za każdego z nas, za to, ze codziennie się nami opiekujesz.
Proszę Panie, umocnij w naszej rodzinie wiarę. Daj, byśmy nigdy nie zapomnieli o Twoich przykazaniach, byśmy zawsze pamiętali o naukach Ewangelii i potrafili żyć nimi na co dzień. Daj proszę, byśmy całym  swoim życiem potrafili świadczyć o naszej wierze, byśmy potrafili być przykładem i traktowali bliźnich z empatią, miłością i miłosierdziem. Nie pozwól, by w naszym domu kiedykolwiek zabrakło miejsca na Pismo Święte, nie pozwól, byśmy kiedykolwiek zapomnieli o jego czytaniu. 
Proszę Panie, ześlij na naszą rodzinę dary Ducha Świętego, wlej w nasze serca autentyczną wiarę, odnów nasze umysły i obmyj nas z grzechów. Wybacz wszystko to, co czynimy złego, wybacz wszystko to, co czynimy przeciw Tobie.  Zapomnij nasze złe słowa i czyny, wybacz nagromadzony gniew i wzajemną frustrację, niepotrzebny upór. Miej miłosierdzie nad naszymi grzechami, ulituj się nad nami.
Błagam Panie, daj by w naszej rodzinie zawsze panowała miłość i zgoda. Daj, by nigdy nie było w niej żadnych poważnych konfliktów, byśmy zawsze dążyli do pojednania i kompromisu. Daj, byśmy nawzajem nauczyli się sobie wybaczać i zapominać urazy. Proszę, abyśmy wszyscy mogli spotkać się w Królestwie Bożym. Amen.