Modlitwa przed egzaminem

 

Modlitwa przed egzaminem
Modlitwa przed egzaminem

MODLITWA PRZED EGZAMINEM. Modlitwa studenta o zdanie egzaminu. Modlitwa przed sprawdzianem


Modlitwa przed egzaminem lub inaczej modlitwa studenta o zdanie egzaminu, to piękna modlitwa do odmawiania w trudnej sytuacji, gdy przerasta nas stres. Modlitwa przed sprawdzianem pozwala obniżyć lęk, stres i pomaga zaufać Bogu, napełnia wiarą i nadzieją. Może to być również modlitwa przed egzaminem prawa jazdy lub modlitwa przed egzaminem maturalnym lub innym trudnym testem.


Panie Boże, Ty stworzyłeś cały świat, stworzyłeś mnie  - obdarzyłeś życiem i rozumem. 
Wiem, że zawsze jesteś przy mnie, opiekujesz się mną i chronisz od złego, ale jednak czasem czuję się słaby i niepokoję się o przebieg egzaminu, zdarza się, ze dopada mnie zniechęcenie. Ofiaruję Ci wszystkie moje smutki, lęki, stres i zmartwienia związane z egzaminem - proszę, Ty się tym zajmij, pomóż mi je przezwyciężyć. 
Ufam w Twoje miłosierdzie - w to, że z Tobą poradzę sobie we wszystkim. Proszę,  dodaj mi pewności siebie, rozjaśnij mój umysł, daj przenikliwość rozumowania, pomóż pokonać wszelkie przeciwności. Ześlij na mnie dary Ducha Świętego: mądrości, rozumu i umiejętności, abym dzięki nim potrafił dać z siebie wszystko, dobrze zdać egzamin i aby moja nauka wydała dobre owoce. Ucz mnie wytrwałości, cierpliwości i determinacji, by dążyć do obranego celu.  Daj, abym dzięki zgromadzonej i zdobytej wiedzy, mógł coraz bardziej zgłębiać źródło mądrości jakim jesteś Ty. Amen