Modlitwa przed pracą do Ducha Świętego

 

Modlitwa przed pracą do Ducha Świętego
Modlitwa przed pracą do Ducha Świętego

MODLITWA PRZED PRACĄ DO DUCHA ŚWIĘTEGO. Modlitwa do Ducha Świętego o pomoc w pracy


Modlitwa przed pracą do Ducha Świętego to piękna, codzienna modlitwa do prywatnego odmawiania. Modlitwa do Ducha Świętego o pomoc w pracy pomaga przeżyć dzień z Panem Bogiem, skupić się na jak najlepszym wykonaniu swych obowiązków, przezwyciężyć stres i trudności w miejscu pracy.


Panie Boże, mój Stwórco! Dziękuję Ci za dar zdrowia i chęci do pracy. Dziękuję, że dzięki mojemu wysiłkowi mogę zapewnić byt sobie i najbliższym. Proszę, za pośrednictwem Ducha Świętego, błogosław dziś całemu mojemu dniu, abym mógł jak najlepiej wyplenić swoje obowiązki.
Duchu Święty, przyjdź i napełnij mnie darem rozumu i umiejętności, bym był jak najlepszym pracownikiem. Spraw, abym był sumienny, cierpliwy i dawał przykład innym. Nie pozwól, by dopadło mnie zniechęcenie lub lenistwo w obliczu przeciwności, nie pozwól, bym zmarnował talenty, którymi mnie obdarzyłeś. Nie daj mi się załamać, gdy, ktoś nie okaże szacunku dla mojej pracy. Napełń mnie pokorą, która pomoże mi ciężko pracować, nie oczekując na poklask lub nagrodę. Napełń miłością, bym traktował współpracowników lub klientów z należytą chrześcijańską postawą, pełną uprzejmości, empatii, wyrozumiałości i miłosierdzia. .
Boże, ofiaruję Ci cały trud, stres i wysiłek, jaki będzie towarzyszył mi pracy. Pomóż, by moja praca była pomocna dla innych, bym dzięki niej jak najlepiej świadczył o swej wierze i jak najlepiej oddawał Ci chwałę. Amen.