Modlitwa przed snem na bezsenność

 

Modlitwa przed snem na bezsenność
Modlitwa przed snem na bezsenność

MODLITWA PRZED SNEM NA BEZSENNOŚĆ. Wieczorna modlitwa na dobranoc. Modlitwa na sen


MODLITWA PRZED SNEM NA BEZSENNOŚĆ to codzienna wieczorna modlitwa na dobranoc ułatwiająca wyciszenie się przed snem i powierzenie swojego dnia Bogu. Modlitwa na sen (modlitwa na wieczór) to idealna modlitwa dziękczynna na koniec dnia.Dobry Ojcze, znów kończy się kolejny dzień. Jest już ciemno i cicho. Dziękuję Ci za ten wyjątkowy moment w dniu, kiedy możemy porozmawiać, kiedy najlepiej mogę Cię usłyszeć, poczuć Twoją obecność. Dziękuję za ten moment wytchnienia i spokoju.
Proszę Panie, bym jak najlepiej potrafiła wykorzystać moją bezsenność do wsłuchania się w siebie, zanalizowania dzisiejszych wydarzeń, przygotowania szczerego rachunku sumienia.
Dziękuję Ci Panie za to, że cały czas byłeś dziś mnie, chroniłeś od zła, nie pozwoliłeś mnie skrzywdzić. Dziękuję, że opiekowałeś się moimi bliskimi, dziękuję Ci, ze wszyscy, których kocham mogą teraz odpocząć. Dziękuję, że trzymałeś nas wszystkich w swoich dobrych dłoniach. Wspaniale jest wiedzieć, że jesteśmy bezpieczni. Wspaniale jest wiedzieć, że nawet wtedy, gdy inni śpią, Ty jeden czuwasz przy mnie.
Boże, dziękuję Ci za wszystkie chwile dzisiejszego dnia. Za każdy uśmiech, każde dobre słowo, każdego człowieka, z którym miałam dziś okazję porozmawiać. Dziękuję Ci za całe piękno stworzenia, świeże powietrze, zwierzęta, rośliny, całą przyrodę, która świadczy o Twojej potędze. Na każdym kroku objawiasz mi siebie, choć w natłoku codziennych obowiązków tak łatwo mi to przeoczyć.
Panie, wybacz, jeśli były dziś chwile, gdy o Tobie zapominałam, gdy zgrzeszyłam, powiedziałam lub zrobiłam coś złego. Wybacz, jeśli kogoś dziś skrzywdziłam, jeśli zapomniałam do czego zostałam powołana. Tak bardzo pragnę poprawy. 
Proszę Panie, teraz, gdy zapada zmrok, a mnie towarzyszy bezsenność, ukołysz mnie do snu. Powierzam Ci teraz wszystko, co dziś przeżyłam, powierzam Ci całą siebie. Proszę Dobry Ojcze, napełń mnie spokojem, daj, by przyszedł dobry sen, bym mogła odpocząć i nabrać sił na kolejny dzień z Tobą . Błogosław mi proszę na tę noc i na jutrzejszy dzień w imię Pana Naszego, Jezusa Chrystusa. Amen.