Modlitwa przed zabiegiem operacyjnym

 

Modlitwa przed zabiegiem operacyjnym
Modlitwa przed zabiegiem operacyjnym

MODLITWA PRZED ZABIEGIEM OPERACYJNYM. Modlitwa przed operacją. Modlitwa do Pana Jezusa o pomoc


MODLITWA PRZED ZABIEGIEM OPERACYJNYM to potężna modlitwa do Pana Jezusa o pomoc w trudnej sytuacji zdrowotnej lub w momencie stresu przez planowaną procedur a medyczną. Modlitwa przed operacją to również modlitwa za lekarzy i pielęgniarki przeprowadzających zabieg operacyjny, a także za innych chorych i cierpiących.


Panie Jezu, Najlepszy Lekarzu i Uzdrowicielu! Ty uzdrawiałeś trędowatych i wskrzesiłeś Łazarza, Ty tak dobrze wiesz, czym jest fizyczne cierpienie, ból i choroby. Ty wiesz jakim krzyżem jest dla mnie moja choroba. Dziękuję Ci za to, że mogę być leczona, że zajmują się mną profesjonaliści, którzy walczą o moje zdrowie, że obdarzasz mnie nadzieją na wyzdrowienie. 
Proszę Cię dziś za wszystkich lekarzy i pielęgniarki, którzy będą przeprowadzać zbliżający się dla mnie zabieg. Błogosław wszystkich, których spotkam w szpitalu, personel medyczny i innych pacjentów. 
Proszę, daj mym lekarzom siły i energię do pracy, empatię i miłosierdzie. Obdarz ich wszystkimi darami Ducha Świętego. Pozwól by dzięki nim potrafili ulżyć mi w chorobie, pomóc mi i jak najsprawniej przeprowadzić zabieg. 
Proszę Cię za wstawiennictwem Św. Łukasza, patrona lekarzy, by podczas operacji wykazywali się jak największą wiedzą, by potrafili jak najlepiej wykorzystać swoje talenty i umiejętności, by nie zapomnieli o tym, że są narzędziami w Twoich rękach, służącymi nam do wyzdrowienia.
Proszę Panie, czuwaj nade mną podczas tego zabiegu, nie pozwól, by stało się coś złego, daj bym jak najszybciej powróciła do zdrowia, bym jak najszybciej powróciła do domu. Pomóż moim bliskim, którzy będą się o mnie martwić, bądź przy nich, obdarz ich spokojem i zaufaniem w Twój Boski plan.
Proszę, Panie, błogosław wszystkim chorym i cierpiącym, wszystkim, którzy nie mają dostępu do pomocy medycznej, wszystkim, którym zabrakło nadziei.
Daj, by moje odzyskane zdrowie przysłużyło się Twojej chwale. Amen.