Modlitwa w stresie i lęku

 

Modlitwa w stresie i lęku
Modlitwa w stresie i lęku

MODLITWA W STRESIE I LĘKU. Modlitwa w utrapieniu. Modlitwa na stres


MODLITWA W STRESIE I LĘKU to pomocna codzienna modlitwa w utrapieniu przeznaczona do prywatnego odmawiania. Modlitwa na stres lub modlitwa przed trudnym dniem pomaga przezwyciężyć strach, uczy zaufania Bogu, wspiera i dodaje siły na każdy dzień.


Panie Boże! Dziękuję Ci za wszystkie łaski, które mi wyświadczyłeś, za całe dobro, które jest częścią mego życia, wszystkich bliskich, wszystko to, co kocham.
Wybacz, że stres w moim życiu nie pozwala mi czasem zauważać tych pięknych, dobrych i ważnych rzeczy. Wybacz, że skupiam się na lęku i ignoruję to, co mi dajesz. Proszę, Panie, ulecz mnie z tego smutku i ciągłego poczucia niebezpieczeństwa. 
Boże, Ty wiesz, jak bardzo chcę codziennie cieszyć się życiem, radować się i bez zmartwień kroczyć przez życie. Proszę, daj mi siłę, bym codziennie potrafiła podnosić się z upadków i niepowodzeń. Oświeć mój umysł, bym nie odczuwała tego wielkiego ciężaru stresu i lęku, bym potrafiła się im przeciwstawić. Daj, by moc narodziła się z mej słabości.
Panie,  tak bardzo potrzebuję Twojej pomocy. Czasem czuję, że nie potrafię poradzić sobie z wszystkimi sprawami w moim życiu, pomóż mi je poukładać. Proszę, daj, bym zawsze czuła Twą obecność, dodawaj mi siły i otuchy w każdej przerastającej mnie sytuacji, w każdej trudnej rozmowie, w każdym trudnym dniu.  Oświeć mój umysł, bym potrafiła widzieć rzeczy takimi jakimi są, bym nie bała się tego, czego nie powinnam, bym potrafiła Ci zaufać - wiem, że nie chcesz dla mnie niczego złego. 
Błagam, zerwij kajdany smutku, lęku i depresji. Wlej w moje serce wiarę, nadzieję, siłę i autentyczną chrześcijańską radość. Daj, bym potrafiła się nią dzielić z bliźnimi i świadczyć swym życiem o Tobie. Amen.