Modlitwa wieczorna przed snem

 

Modlitwa wieczorna przed snem
Modlitwa wieczorna przed snem

MODLITWA WIECZORNA przed snem. Modlitwa o spokojny sen. Piękna Modlitwa na zakończenie dnia

Modlitwa wieczorna przed snem to piękna i wyciszająca modlitwa o spokojny sen. 

Co się mówi przed snem? 

Modlitwa na wieczór to wspaniały sposób, by pobożnie zakończyć dzień z Panem Bogiem, podziękować, przeprosić i prosić o dalsze łaski.

Jak się modlić na noc?
Zawsze módl się szczerym sercem, pamiętając o krótkim rachunku sumienia. Poniższy tekst modlitwy będzie idealny do czytania każdego dnia. 

 Modlitwa na zakończenie dnia to idealna modlitwa dziękczynna na koniec dnia, która pozwoli Ci bez rozpamiętywania spokojnie ułożyć głowę do snu w poczuciu bezpieczeństwa i Bożej miłości.

Jaką modlitwę odmawiać wieczorem?

Modlitwa wieczorna przed snem tekst


Panie Boże, na zewnątrz jest coraz ciemniej i ciszej, dzisiejszy dzień nieuchronnie zbliż asię ku końcowi. Dzięki Twej obecności nawet w chwilach stresu czułam, że nie jestem sama, Dziękuję Ci za to z całego serca. 

Wybacz mi Panie, że w natłoku życiowych obowiązków, czasem gubię Cię sprzed oczu, zapominam o Tobie. Wiedz jednak, że jestem bardzo wdzięczna za wszystko, co pozwaliłeś mi dziś przeżyć. Dziekuję Ci za piękno Twego stworzenia, za elementy przyrody, które dane mi było zauważyć, za piękno otaczającego mnie świata. Dziękuję, że pozwalasz mym oczom widzieć sunące po niebie obłoki, ciepłe promienie słońca i moich najbliższych. Dziękuję Ci, że pozwalasz mym uszom słyszeć śpiew ptaków, szum wiatru, głosy przyjaciół i członków rodziny. Dziękuję, że pozwalasz mym dłoniom przytulać najbliższych, okazywać miłość, pracować. 

Przepraszam, jeśli dziś nie było we mnie wystarczająco dużo miłości, życzliwości, miłosierdzia i dobra. Przepraszam za każdą moją złą myśl, złe słowo, za każdy mój zły czyn. Jeśli obdarzysz mnie tą łaską i pozwolisz mi na to, jutro postaram się bardziej - zrobię wszystko, by Cię nie zawieść. 

Składam Ci Ojcze w ofierze wszystko to, co dziś przeżyłem: dobre i złe chwile, każdy uśmiech i łzę. Oddaję w Twoje dłonie wszystko co dla mnie ważne, odpuszczam stres i lęk, bo wiem, że Ty jesteś ze mną. Ufam Tobie i wszystkiemu co dla mnie przygotujesz. Błagam, błogosław tę noc i kolejny dzień w imię Pana Naszego, Jezusa Chrystusa. Amen.Niech ta krótka modlitwa wieczorna przed snem pozwoli Ci odnaleźć pokój i prawdziwie wypocząć w Bożej bliskości.