Modlitwa za córkę i zięcia

 

Modlitwa za córkę i zięcia
Modlitwa za córkę i zięcia

MODLITWA ZA CÓRKĘ I ZIĘCIA do św Józefa i Maryi. Modlitwa za małżeństwo córki


MODLITWA ZA CÓRKĘ I ZIĘCIA do św Józefa i Maryi to piękna modlitwa za małżeństwo syna przeznaczona do codziennego odmawiania przez matkę lub ojca. Może to być modlitwa za małżeństwo w kryzysie lub ogólna modlitwa za małżeństwo córki. Modlitwa za dorosłą córkę i zięcia zawierza ich związek Bogu i Najświętszej Rodzinie.


Panie Boże, Mój Stwórco! Dziękuję Ci za cudowny dar bycia rodzicem i  cudowny owoc miłości, jaką jest moja córka. Dziękuję Ci za to, że mogła odkryć w sobie powołanie do małżeństwa, że mogła znaleźć mężczyznę, z którym postanowiła spędzić resztę życia. Dziękuję Ci za mojego zięcia.
Panie, Ty dobrze wiesz, że nawet teraz, gdy moja córka jest dorosła moje serce nieustannie o nią drży. Błagam, miej w opiece małżeństwo mojej córki i zięcia. Trzymaj ich w swych dobrych dłoniach, pozwól im codziennie razem się uświęcać, pamiętając o swym małżeńskim powołaniu. Daj proszę, by małżeństwo mojej córki było szczęśliwe, pełne prawdziwej miłości, szacunku, lojalności, miłosierdzia, wybaczenia i zawsze dążenia do zgody. Daj, by moja córka i zięć zawsze pamiętali o świętości swego związku, by potrafili oprzeć się pokusom tego świata - we współczesnym świecie czyha na nich tyle niebezpieczeństw.
Proszę, dobry Ojcze, błogosław im za pośrednictwem Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Daj, by w ich małżeństwie nie pojawiły się żadne większe konflikty, by zawsze potrafili pokonać wszelkie nieporozumienia. 
Matko Najświętsza, proszę, zaopiekuj się moją córką. Daj jej jak najwięcej miłości, cierpliwości, wrażliwości i wyrozumiałości. Obdarz ją wszystkimi cechami, jakie powinna mieć dobra żona i matka, by uszczęśliwiała swojego męża  i sama również czuła się szczęśliwa i bardzo kochana.
Św. Józefie, proszę, miej w opiece mojego zięcia. Daj mu czyste serce, cierpliwość, siłę i energię do tego, by jak najlepiej opiekował się swoją rodziną. Obdarz go jak najlepszym zdrowiem, by jak najlepiej mógł troszczyć się o moją córkę i swoich bliskich, by był jak najlepszym mężem i ojcem. By zawsze uszczęśliwiał moją córkę.
Błogosław dzieci, które są lub dopiero będą owocem ich związku. Daj, by stworzyli piękną, chrześcijańską rodzinę, codziennie świadcząc o Twojej chwale. Amen.