Modlitwa za dziecko duchowo adoptowane

 

Modlitwa za dziecko duchowo adoptowane
Modlitwa za dziecko duchowo adoptowane

MODLITWA ZA DZIECKO DUCHOWO ADOPTOWANE. Modlitwa za dziecko nienarodzone duchowa adopcja


MODLITWA ZA DZIECKO DUCHOWO ADOPTOWANE inaczej modlitwa za dziecko nienarodzone to piękna, dodatkowa modlitwa za dziecko poczęte dla wszystkich osób, które podjęły decyzję o duchowej adopcji. Codzienna modlitwa za dziecko duchowo w łonie jest przeznaczona dla każdego wierzącego, wspaniała dla osób samotnych, seniorów, a także osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Panie Boże, Dawco Życia! Za wstawiennictwem Najświętszej Mary Panny, Najlepszej Matki, proszę Cię dziś za adoptowane przeze mnie duchowo dziecko, którego życie zagrożone jest zagładą. Panie, Ty dobrze wiesz, jak ważny jest dla mnie los dzieci nienarodzonych - tak bardzo dziękuję Ci za możliwość powzięcia tego postanowienia o codziennej modlitwie za to maleństwo. Dziękuje Ci, że chociaż tyle mogę zrobić dla Jego lub Jej ciała i duszy.
Najlepszy Ojcze, wiem, że wszystko możesz. Jak mówi Pismo Święte, to Ty utkałeś nas w łonach matek. Ty znasz każdego z nas od wieków. Ty już dobrze wiesz, jak wygląda i kim jest dzieciątko, za które się modlę. Ty już znasz kolor jego oczu i włosów, kształt nosa, cechy charakteru. Słyszysz bucie Jego maleńkiego serduszka. Proszę, przez wgląd na Niepokalane Serce Maryi, ulituj się nad tym dzieckiem, którego nikt nie chce kochać i przyjąć. Proszę, obdarz to dziecko jak najlepszym zdrowiem, daj by jak najlepiej się rozwijało przez cały okres ciąży, proszę, by przyszło na świat bez komplikacji i przez cały czas czuło się kochane. Oddal od niego lub od niej wszelkie zagrożenia. Daj jemu lub jej dobre życie, towarzysz, trzymaj w swoich dobrych dłoniach. 
Panie Boże, proszę, pomóż matce tego dziecka, jeśli przechodzi jakiekolwiek trudności. Ześlij na nią Ducha Świętego, obdarz siłą, by wiedziała, że z Twoją pomocą poradzi sobie z każdym problemem. Proszę, za wstawiennictwem Świętego Józefa, najlepszego Opiekuna Najświętszej Rodziny, wlej wiarę w serce ojca dziecka, za które się modlę. Proszę, daj temu maleństwu kochających rodziców, którzy przyjmą ją na tym świecie z radością.
Proszę Panie Boże, ześlij na mnie Ducha Świętego, bym codziennie potrafiła głosić Ewangelię Życia. Daj mi jasność umysłu, empatię i i miłosierdzie, bym potrafiła zauważyć wokół siebie matki potrzebujące mojej pomocy, daj siłę, bym potrafiła być dla nich wsparciem dla Twojej chwały. Amen