Modlitwa za kapłanów

 

Modlitwa za kapłanów
Modlitwa za kapłanów

MODLITWA ZA KAPŁANÓW. Modlitwa za księży. Modlitwa za księdza


Modlitwa za kapłanów to krótka modlitwa za księży przeznaczona do codziennego odmawiania przez wiernych zatroszczonych o Święty Kościół Powszechny. Modlitwa za księdza ma za zadanie wspierać naszych Pasterzy i uświadamiać sobie ich ważne posłannictwo.Panie Jezu, Najwyższy Kapłanie! To Ty ustanowiłeś Apostołów i wszystkich kapłanów, których zadaniem jest głoszenie Słowa Bożego. Proszę, uświęcaj wszystkich księży, by byli dla nas jak najlepszymi Pasterzami. Obdarz darami Ducha Świętego: mądrością, rozumem, radą, męstwem, umiejętnością, pobożnością i bojaźnią Bożą. Daj im siłę, energię i czyste serca, by byli wsparciem dla wszystkich potrzebujących pomocy. Daj, by zawsze potrafili wykazać się empatią, miłosierdziem i miłością, codziennie dając świadectwo Twojej chwale. Pozwól, by byli dla nas wzorem, drogowskazem do Ciebie.
Nie pozwól, by kapłani zapominali o chorych, cierpiących i ubogich. Nie pozwól, by stali się przyczyną zgorszenia, by poddali się pokusom. Daj, by nigdy nie zapomnieli o swoim powołaniu i zawsze świadczyli o prawdzie, budując i dbając o Święty Kościół Powszechny.
Daj siłę i mądrość nam, wiernym, byśmy potrafili troszczyć się o naszych kapłanów, byli dla nich wsparciem czynem i modlitwą.
Odnów serca wszystkich kapłanów na wzór Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Najświętszej. Amen.