Modlitwa za konających

 

Modlitwa za konających
Modlitwa za konających

MODLITWA ZA KONAJĄCYCH. Modlitwa za umierających. Modlitwa za umierającą osobę


Modlitwa za konających to piękna i potężna modlitwa przeznaczona do odmawiania za umierającą osobę lub wszystkich konających dziś na świecie. Modlitwa za umierającego, utwierdza w wierze o Bożym miłosierdziu i Jego Królestwie, pomaga poradzić sobie w najtrudniejszych życiowych momentach.Panie Boże, Dawco Życia i Śmierci! Proszę Cię dziś za wszystkich konających. Proszę, miej w opiece wszystkich, którzy dziś mają umrzeć.
Najlepszy Ojcze, proszę, miej miłosierdzie nad wszystkimi umierającymi, obmyj ich serca z grzechów, zmniejsz cierpienie i strach. Proszę, pozwól , by w ostatnich chwilach swego życia tu na ziemi, czuli Twoją obecność i ogromną miłość. Daj, by czuli się bezpiecznie i nie zwątpili w Twoją chwałę. Daj, by nikt nie musiał umierać samotnie i daj siłę wszystkim rodzinom, przeżywającym tragedię śmierci. 
Proszę Panie, daj, by wszyscy konający doświadczyli Twojej ojcowskiej dobroci, czułości i wybaczenia. Zmiłuj się nad ich duszami, przyjmij ich do społeczności Świętych. W tej intencji ofiaruję Ci wszystkie moje doczesne smutki, ból i troski. 
Duchu Święty, przyjdź, napełń mnie mądrością, bym jak najlepiej potrafił towarzyszyć i wspierać wszystkich w doświadczeniu śmierci. 
Błogosław wszystkim, którzy za chwilę doświadczą cierpienia po stracie bliskiej osoby, Trzymaj nas wszystkich w swoich dobrych dłoniach i pozwól, abyśmy byli dobrze przygotowani do stanięcia przed Twoim obliczem. Amen