Modlitwa za lekarzy i pielęgniarki

 

Modlitwa za lekarzy i pielęgniarki
Modlitwa za lekarzy i pielęgniarki

MODLITWA ZA LEKARZY I PIELĘGNIARKI. Modlitwa za lekarzy przed operacją. Modlitwa za służbę zdrowia


MODLITWA ZA LEKARZY I PIELĘGNIARKI to piękna modlitwa przeznaczona do prywatnego odmawiania. Może to być modlitwa za lekarzy przed operacją bliskiej osoby lub swoją lub ogólna modlitwa za pracowników służby zdrowia.


Panie Jezu, Najlepszy Lekarzu i Uzdrowicielu! Ty uzdrawiałeś trędowatych i wskrzesiłeś Łazarza, Ty tak dobrze wiesz, czym jest fizyczne cierpienie, ból i choroby.
Proszę Cię dziś za wszystkich lekarzy i pielęgniarki, wykonujących tak trudny zawód. Proszę, daj im siły i energię do pracy, daj czyste serce, empatię i miłosierdzie, by jak najlepiej potrafili zajmować się pacjentami: chorymi, cierpiącymi i konającymi. Daj, by z taktem i empatią opiekowali się członkami rodzin osób chorych. Obdarz wszystkich lekarzy i pielęgniarki darami Ducha Świętego: mądrością, rozumem, radą, męstwem, umiejętnością, pobożnością i bojaźnią Bożą. Pozwól by dzięki nim potrafili jak najtrafniej postawić diagnozę, uleczyć jak najwięcej chorób i jak najsprawniej przeprowadzić zabiegi i operacje. 
Proszę Cię za wstawiennictwem Św. Łukasza, patrona lekarzy, by podczas operacji wykazywali się jak największą wiedzą, by potrafili jak najlepiej wykorzystać swoje talenty i umiejętności, by nigdy nie zapomnieli o tym, że są narzędziami w Twoich rękach, służącymi nam do wyzdrowienia. Proszę, pozwól, by wykonywana przez nich praca przysłużyła się Twojej chwale. Amen