Modlitwa za małżeństwo w kryzysie do św Rity

 

Modlitwa za małżeństwo w kryzysie do św Rity
Modlitwa za małżeństwo w kryzysie do św Rity

MODLITWA ZA MAŁŻEŃSTWO W KRYZYSIE DO ŚW RITY. Modlitwa za męża lub żonę. Modlitwa za małżonków


MODLITWA ZA MAŁŻEŃSTWO W KRYZYSIE DO ŚW RITY, czyli modlitwa za męża lub żonę w trudnej sytuacji, to potężna modlitwa codzienna przeznaczona do prywatnego odmawiania. Modlitwa za małżonków w kryzysie pomaga przypomnieć sobie czym jest powołanie do małżeństwa, wzbudzić wiarę, nadzieję i miłość.


Panie! Dziękuję Ci za powołanie do małżeństwa. Dziękuję za każdy dzień pełen szczęścia, uśmiechu i radości. Dziękuję Ci za mojego małżonka, z którym przeżyłam tak wiele. 
Dobry Ojcze, Ty wszystko wiesz, wiesz, jaki ciężar spoczywa teraz na moich ramionach. Wiesz, jak źle dzieje się teraz w naszym małżeństwie. Tak bardzo przepraszam Cię za te wszystkie chwile, gdy nie pamiętaliśmy o powołaniu, jakim jest święty związek małżeński. Przepraszam za te wszystkie chwile, gdy źle się do siebie odnosiliśmy, chwile pełne gniewu i urażonej dumy. Wybacz te dni, gdy nie potrafiliśmy wybaczać, kierowaliśmy się złością, egoizmem i zapominaliśmy o Tobie.
Panie, Ty wszystko możesz - błagam Cię za wstawiennictwem św. Rity - patronki małżeństw i rodzin, ocal moje małżeństwo, bo mnie samej czasem brakuje sił. Czasem czuję się słaba. Potrzebuję Cię jak nigdy wcześniej. Błagam, ześlij na nas Ducha Świętego, wlej w nas prawdziwie chrześcijańską miłość, wiarę i nadzieję w lepsze jutro. Pozwól nam zrozumieć swoje błędy, wzbudź w nas empatię i miłosierdzie, autentyczną chęć do zgody. Pomóż nam się porozumieć i odbudować naszą miłość. 
Święta Rito, proszę, módl się za nas i otaczaj swoją opieką. Nie pozwól nam błądzić, nie pozwól nam budować murów, tworzyć kolejnych konfliktów. Święta Rito, Ty tak dobrze znasz trudy macierzyństwa i życia małżeńskiego. Pomóż nam rozwiązać wszystkie węzły, wszystkie złe emocje, których tak wiele nagromadziliśmy. Naucz nas, byśmy zawsze potrafili wyciągnąć rękę do zgody, mając w pamięci słowa przysięgi wypowiedzianej przed ołtarzem, Daj, byśmy swoim małżeństwem potrafili codziennie świadczyć o swojej wierze. Amen