Modlitwa za męża do św JózefaModlitwa za męża do św Józefa
Modlitwa za męża do św Józefa

 

MODLITWA ZA MĘŻA do św Józefa. Modlitwa za małżeństwo. Modlitwa za małżonka

MODLITWA ZA MĘŻA DO ŚW JÓZEFA lub inaczej modlitwa za małżeństwo to piękna, codzienna modlitwa przeznaczona do odmawiania przez żony za małżonka. Może to być modlitwa za małżeństwo w kryzysie lub o nawrócenie albo modlitwa ogólna za swojego męża np. o zdrowie. Codzienne powierzanie Bogu swego męża utwierdza w budowaniu świętego związku małżeńskiego, praktykowaniu wybaczenia i miłości.


Panie Boże Wszechmogący! Dziękuję Ci za powołanie do małżeństwa. Dziękuję za to, że znalazłam mojego męża i założyłam z nim rodzinę. Dziękuję Ci za te wszystkie dni, kiedy byliśmy razem szczęśliwi, te wszystkie wspólne chwile radości i dumy. Dałeś mi tak wiele.
Boże, za wstawiennictwem św. Józefa, najlepszego opiekuna Najświętszej Rodziny, proszę, obdarz mojego męża swoim błogosławieństwem. Daj mu czyste serce, cierpliwość, siłę i energię do tego, by jak najlepiej opiekował się naszą rodziną. Obdarz go jak najlepszym zdrowiem, by jak najlepiej mógł się o nas troszczyć i codziennie okazywać nam miłość.
Święty Józefie, proszę, pomóż mojemu Mężowi we wszystkich problemach jakich doświadcza lub może w przyszłości doświadczyć. Pomóż mu nigdy nie oddalić się od wiary, nie pozwól by zwątpił, by kiedykolwiek uwikłał się w grzech. 
Panie Boże, Ty wszystko wiesz i wszystko widzisz. Znasz wszystkie grzechy moje i mojego Męża. Proszę, rozlej nad nami swoje miłosierdzie, obmyj nas z grzechów, codziennie utwierdzaj nas w wierze w świętość małżeństwa. Wybacz te wszystkie chwile, kiedy z moim Mężem nie traktowaliśmy się tak jak powinniśmy. Wybacz wszystkie chwile gniewu i urażonej dumy. Wybacz każdy grzech, jakiego mogliśmy się dopuścić.
Proszę, za pośrednictwem Najświętszej Rodziny z Nazaretu, a w szczególności Świętego Józefa, pozwól nam codziennie pracować nad naszym małżeństwem, pozwól nam codziennie wspólnie się uświęcać i być przykładem dla wszystkich członków naszej rodziny. Daj, byśmy wszyscy spotkali się w Królestwie Bożym. Amen.