Modlitwa za ojczyznę

 

Modlitwa za ojczyznę
Modlitwa za ojczyznę

MODLITWA ZA OJCZYZNĘ do św. Andrzeja Boboli. Modlitwa za Polskę. Modlitwa za naród polski


MODLITWA ZA OJCZYZNĘ do św. Andrzeja Boboli to piękna, codzienna modlitwa za Polskę przeznaczona do prywatnego odmawiania. Modlitwa za kraj (modlitwa za naród polski) powierza nas wszystkich w opiekę Panu Bogu, napełnia wiarą i nadzieją w przezwyciężenie konfliktów i trudności.


Panie Boże, nasz Dobry Ojcze! Dziękuję Ci za moją ojczyznę, za piękny kraj, w którym się wychowałem, naszą wspaniałą tradycję, kulturę i rodaków. Dziękuję Ci za moich bliskich i wszystkich, którym miałem okazję tu spotkać. Dziękuję Ci za wolność i pokój, którego od lat doświadczamy.
Boże, za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, proszę, miej w opiece Naród Polski i wszystkich moich rodaków. Ześlij na nas Ducha Świętego, napełń nas wiarą, abyśmy nigdy nie zapomnieli o swych chrześcijańskich korzeniach, abyśmy potrafili wyznawać wiarę nie tylko słowem, ale i czynem. Św. Andrzeju,  proszę, pomóż nam w wierze: daj, by nie była tylko pustą pobożnością, daj byśmy codziennie odnosili się do siebie z prawdziwie ewangeliczną miłością, empatią i miłosierdziem. 
Proszę, dobry Ojcze, za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, zniszcz wszelkie podziały w naszym narodzie, daj byśmy zaprzestali konfliktów, byśmy zawsze dążyli do zgody. Nie pozwól, byśmy żyli nienawiścią jedni do drugich, byśmy zawsze potrafili wybaczać i na tym budować dobro.
Boże, proszę, błogosław wszystkich rządzących i polityków. Daj, by podejmowali mądre i dobre decyzje, pamiętając o tym, że wszelka władza pochodzi od Ciebie.  Daj, byśmy zawsze mogli żyć w wolnym, niepodległym kraju, abyśmy nigdy nie doświadczyli tragedii wojny.
Proszę Panie, błogosław wszystkim, którzy nie mają swojej ojczyzny, wszystkim, uciekającym przed wojną i prześladowaniami. Błogosław polonię, naszych rodaków rozproszonych w wielu krajach na kilku kontynentach. Daj, by nie zapomnieli o swej wierze, kulturze i tradycji.
Panie, wybacz wszystkie grzechy, które mogliśmy popełnić jako naród. Miej dla nas miłosierdzie i codziennie napełniaj nas wiarą. Amen.