Modlitwa za syna i synową

 

Modlitwa za syna i synową
Modlitwa za syna i synową

MODLITWA ZA SYNA I SYNOWĄ do Św. Józefa i Maryi. Modlitwa za małżeństwo syna


MODLITWA ZA SYNA I SYNOWĄ do Św. Józefa i Maryi to piękna modlitwa za małżeństwo syna przeznaczona do codziennego odmawiania przez rodzica. Może to być modlitwa za małżeństwo w kryzysie lub ogólna modlitwa za małżeństwo syna. Modlitwa za dorosłego syna i synową zawierza ich związek Bogu i Najświętszej Rodzinie.Panie Boże, Mój Stwórco! Dziękuję Ci za cudowny dar bycia rodzicem i  cudowny owoc miłości, jakim jest mój syn. Dziękuję Ci za to, że mógł odkryć w sobie powołanie do małżeństwa, że mógł znaleźć kobietę, z którą postanowił spędzić resztę życia. Dziękuję Ci za moją synową.
Panie, Ty dobrze wiesz, że nawet teraz, gdy mój syn jest dorosły moje serce nieustannie o niego drży. Błagam, miej w opiece małżeństwo mojego syna i synowej. Trzymaj ich  w swych dobrych dłoniach, pozwól im codziennie razem się uświęcać, pamiętając o swym małżeńskim powołaniu. Daj proszę, by małżeństwo mojego syna było szczęśliwe, pełne prawdziwej miłości, szacunku, lojalności, miłosierdzia, wybaczenia i zawsze dążenia do zgody. Daj, by mój syn i synowa zawsze pamiętali o świętości swego związku, by potrafili oprzeć się pokusom tego świata - we współczesnym świecie czyha na nich tyle niebezpieczeństw.
Proszę, dobry Ojcze, błogosław im za pośrednictwem Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Daj, by w ich małżeństwie nie pojawiły się żadne większe konflikty, by zawsze potrafili pokonać wszelkie nieporozumienia. 
Św. Józefie, proszę, miej w opiece mojego syna. Daj mu czyste serce, cierpliwość, siłę i energię do tego, by jak najlepiej opiekował się swoją rodziną. Obdarz go jak najlepszym zdrowiem, by jak najlepiej mógł troszczyć się o swą żonę i swoich bliskich, by był jak najlepszym mężem i ojcem. 
Matko Najświętsza, proszę, zaopiekuj się moją synową. Daj jej jak najwięcej miłości, cierpliwości, wrażliwości i wyrozumiałości. Obdarz ją wszystkimi cechami, jakie powinna mieć dobra żona i matka, by zawsze uszczęśliwiała mojego syna i sama również czuła się szczęśliwa.
Błogosław dzieci, które są lub dopiero będą owocem ich związku. Daj, by stworzyli piękną, chrześcijańską rodzinę, codziennie świadcząc o Twojej chwale. Amen.