Modlitwa za zmarłą mamę

 

Modlitwa za zmarłą mamę
Modlitwa za zmarłą mamę

MODLITWA ZA ZMARŁĄ MAMĘ. Modlitwa za zmarłą matkę. Modlitwa za zmarłego rodzica


Modlitwa za zmarłą mamę to piękna, potężna modlitwa przeznaczona do prywatnego odmawiania. Może to być modlitwa za zmarłą mamę w rocznicę śmierci, modlitwa za zmarłą mamę przed pogrzebem tuż po Jej odejściu lub po prostu modlitwa codzienna za zmarłą osobę. Modlitwa za zmarłego rodzica pomaga uporać się z żałobą i zaufać Bożemu miłosierdziu.


Boże, Panie Życia i Śmierci! Dziękuję Ci za życie, którym obdarzyłeś moją Mamę.  Dziękuję Ci za wszystkie dobre chwile z nią spędzone, za wszystkie wspólnie spędzone dni, wspólną radość i smutek. Dziękuję Ci za okres mojego dzieciństwa, za to że to właśnie ona była moją matką, za to, ze wydała mnie na świat, wychowywała i wprowadziła w życie. To dzięki niej jestem tym, kim jestem. 
Panie Boże , Ty wszystko wiesz. Wiesz jak pęka mi serce po stracie mojej mamy. Czasami tak po ludzku brakuje mi sił i trudno mi poradzić sobie ze stratą. Ufam jednak w Twoje nieskończone miłosierdzie. Wierzę w przyszłe zmartwychwstanie i w to, że znów się zobaczymy.  Proszę, pociesz mnie w cierpieniu, pomóż mi unieść ciężar po stracie mojej Mamy i obdarz ją Twoją łaską. Proszę, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, Matki Zbawiciela, daj, by moja Mama doświadczyła Twojej ojcowskiej dobroci, czułości i wybaczenia. Zmiłuj się nad jej duszą, obmyj ją z wszelkich grzechów, jakie mogła popełnić tu na ziemi, zaopiekuj się nią. Przyjmij ją do społeczności Świętych, daj, by wstawiała się za mną w Niebie, zawsze była przy mnie, czuwała i nadal opiekowała się mną z Nieba.  Pomóż mi poczuć jej obecność wśród nas. W tej intencji ofiaruję Ci wszystkie moje doczesne smutki, łzy, ból i troski. 
Błogosław naszej rodzinie i wszystkim dotkniętym tragedią tej śmierci, trzymaj nas w swoich dobrych dłoniach i pozwól, abyśmy wszyscy byli dobrze przygotowani do stanięcia przed Twoim obliczem. Amen