Modlitwa za zmarłego ojca

 

Modlitwa za zmarłego ojca
Modlitwa za zmarłego ojca

MODLITWA ZA ZMARŁEGO OJCA. Modlitwa za zmarłego Tatę. Modlitwa za zmarłego w rodzinie


Modlitwa za zmarłego ojca to piękna, potężna modlitwa przeznaczona do prywatnego odmawiania. Może to być modlitwa za zmarłego tatę w rocznicę śmierci, tuż po Jego odejściu lub po prostu modlitwa codzienna za zmarłą osobę. Modlitwa za zmarłego rodzica pomaga uporać się z żałobą i zaufać Bożemu miłosierdziu.


Boże, Panie Życia i Śmierci! Dziękuję Ci za życie, którym obdarzyłeś mojego tatę.  dziękuję Ci za wszystkie dobre chwile z nim spędzone, za wszystkie wspólnie spędzone dni, wspólną radość i smutek. Dziękuję Ci, za okres mojego dzieciństwa, za to że to właśnie on był moim ojcem, za to, ze mnie wychowywał i wprowadził w życie. To dzięki niemu jestem tym, kim jestem. 
Panie Boże , Ty wszystko wiesz. Wiesz jak pęka mi serce po stracie mojego Taty. Czasami tak po ludzku brakuje mi sił i trudno mi poradzić sobie ze stratą. Ufam jednak w Twoje nieskończone miłosierdzie. Wierzę w przyszłe zmartwychwstanie i w to, że znów się zobaczymy.  Proszę, pociesz mnie w cierpieniu, pomóż mi unieść ciężar po stracie mojego Taty i obdarz go Twoją łaską. Daj, by mój Tata doświadczył Twojej ojcowskiej dobroci, czułości i wybaczenia. Zmiłuj się nad jego duszą, obmyj go z wszelkich grzechów, jakie mógł popełnić tu na ziemi, zaopiekuj się nim. Przyjmij go do społeczności Świętych, daj, by wstawiał się za nami w Niebie, zawsze był przy mnie, czuwał i nadal opiekował się mną z Nieba.  Pomóż mi poczuć jego obecność wśród nas. W tej intencji ofiaruję Ci wszystkie moje doczesne smutki, łzy, ból i troski. 
Błogosław naszej rodzinie i wszystkim dotkniętym tragedią tej śmierci, trzymaj nas w swoich dobrych dłoniach i pozwól, abyśmy wszyscy byli dobrze przygotowani do stanięcia przed Twoim obliczem. Amen