Modlitwa do Anioła Stróża o pomoc i opiekę

 

Modlitwa do Anioła Stróża o pomoc i opiekę
Modlitwa do Anioła Stróża o pomoc i opiekę

MODLITWA DO ANIOŁA STRÓŻA O POMOC I OPIEKĘ.  Modlitwa o opiekę do Anioła Stróża


MODLITWA DO ANIOŁA STRÓŻA O POMOC I OPIEKĘ to piękna modlitwa codzienna przeznaczona do prywatnego odmawiania. Modlitwa o opiekę do Anioła Stróża, a także inne modlitwy do aniołów, przypominają o tym, kim są aniołowie, że nigdy nie jesteśmy sami, i zawsze mamy przy sobie opiekuna i orędownika.Aniele Stróżu, Mój Opiekunie! Dziękuję, że zawsze jesteś przy mnie, chronisz mnie i nie pozwalasz mnie skrzywdzić. Dziękuję, że jesteś kolejnym dowodem na wielką miłość Pana Boga do każdego z nas.
Proszę bądź przy mnie codziennie, nie opuszczaj mnie, dodawaj siły w najtrudniejszych sytuacjach. Wspieraj w stresie i napięciu, dodawaj otuchy i energii, pocieszaj w smutku i zmartwieniach. Obdarz mnie męstwem, wtedy, gdy najbardziej tego potrzebuję.
Błagam, czuwaj, by nie stało mi się nic złego, by nikt mnie nie skrzywdził, uchroń od złych ludzi, złych słów, nieszczęść i chorób.  
Bądź przy mnie przez cały dzień i całą noc, gdy się budzę i gdy zamykam oczy do snu. Pozwól mi jak najlepiej wykonywać swoje codzienne obowiązki, pomóż mi umacniać się wierze i miłości, pomóż mi jak najlepiej kochać Boga, moich najbliższych i wszystkich bliźnich. 
Bądź mym doradcą, napełniaj mój umysł jak najlepszymi myślami i pragnieniami, bym zawsze pamiętała o chrześcijańskich wartościach.  Daj, bym z Twą pomocą potrafiła świadczyć o swojej wierze, nie tylko słowem, ale i czynem. 
Jeśli kiedykolwiek zboczę z Drogi Prawdy, upomnij mnie. Bądź moim drogowskazem, nie pozwól, bym uwikłała się w Zło.
Proszę, ochraniaj mnie przez całe moje życie - wierzę, że byłeś przy mnie od poczęcia, proszę, bądź przy mnie również w godzinie śmierci. Daj, bym odeszła w łasce, niesplamiona ciężkim grzechem i doprowadź mnie przed Oblicze Pana. Amen.