Modlitwa do Anioła Stróża swojego dziecka

 

Modlitwa do Anioła Stróża swojego dziecka
Modlitwa do Anioła Stróża swojego dziecka

MODLITWA DO ANIOŁA STRÓŻA SWOJEGO DZIECKA. Modlitwa do Anioła Stróża o opiekę


MODLITWA DO ANIOŁA STRÓŻA SWOJEGO DZIECKA, czyli modlitwa do Anioła Stróża o opiekę nad dzieckiem, przypomina to kim jest Anioł Stróż dla każdego człowieka. To codzienna modlitwa przeznaczona do prywatnego odmawiania przez matkę lub ojca.

Aniele Stróżu mojego dziecka! Dziękuję Ci, że codziennie pomagasz mi w byciu rodzicem. Dziękuję, że jesteś przy moim dziecku od samego poczęcia, dziękuję za to, że zawsze przy nim czuwasz,  jesteś odwiecznym opiekunem. 
Aniele Stróżu, proszę, bądź przy moim dziecku zawsze i wszędzie, ochraniaj od wszelkich niebezpieczeństw zagrażających jego ciału lub duszy. Nie pozwól, by moje dziecko kiedykolwiek spotkało coś złego, nie pozwól, by zostało przez kogoś skrzywdzone, nie pozwól, by w jego życiu pojawiły się łzy.
Dobry Aniele, bądź przy moim dziecku zwłaszcza tam, gdzie ja nie mogę być obecna, chroń przez zagrożeniami współczesnego świata i naucz moje dziecko jak dokonywać dobrych życiowych wyborów. Bądź jego nauczycielem, prowadź drogą Dobra i uchroń od zejścia na drogę grzechu. Błagam, podpowiadaj mojemu dziecku, zawsze wtedy, gdy poczuje się zagubione, gdy odczuje zwątpienie i smutek. Pomóż mu powstawać z upadków, dodawaj odwagi w trudnych sytuacjach, pomóż rozwiązywać wszelkie problemy. Spraw, by moje dziecko było szczęśliwe.
Aniele Stróżu, Ty tak dobrze znasz moje dziecko, wiesz, jakie jest dobre, nie pozwól mu się zagubić i oddalić od Pana Boga. Wzbudzaj w jego sercu autentyczną wiarę i pomóż żyć w zgodzie z chrześcijańskimi wartościami. Nie opuszczaj mojego dziecka i pomóż, abyśmy wszyscy mogli spotkać się w Królestwie Bożym. Amen