Modlitwa do św Antoniego w sprawach trudnych

 

Modlitwa do św Antoniego w sprawach trudnych
Modlitwa do św Antoniego w sprawach trudnych

MODLITWA DO ŚW ANTONIEGO W SPRAWACH TRUDNYCH. Modlitwa do św Antoniego o opiekę


MODLITWA DO ŚW ANTONIEGO W SPRAWACH TRUDNYCH, czyli modlitwa do św Antoniego o opiekę, to pomocna modlitwa w trudnych chwilach (na przykład w chorobie). Codzienna modlitwa przypomina, czym jest w Kościele wstawiennictwo świętych. Panie Boże, dziękuję, że w swej wielkiej mądrości i miłości do nas ludzi, pozwoliłeś nam czerpać wzór ze świętych i błogosławionych naszego Kościoła. Dziękuję, że zawsze możemy się do nich zwrócić z prośbą o opiekę i pomoc. Dziękuję Ci za życie św Antoniego z Padwy, którego tak bardzo pragnę prosić dziś o wstawiennictwo.
Święty Antoni, patronie tak wielu spraw, patronie tak wielu ludzi. Ty potrafisz rozwiązać najtrudniejsze sprawy, pomagasz zasmuconych, odnajdujesz to, co zagubione. Dziś ja sama czuję się zagubiona i nie wiem jak odnaleźć drogę do Pana Boga. Tak bardzo grzeszę i tak bardzo nie umiem poukładać trudnych spraw w swoim życiu. 
Proszę, dobry Święty, przyjdź mi z pomocą. Zaopiekuj się mną i podpowiedz, jak najlepiej wyprostować wszystko, co poplątane w moim życiu. Ty wiesz, czym jest zło, wiesz, czym jest smutek. Pomóż mi uwolnić się od złych myśli, pomóż mi być taką osobą, jaką powinnam być. Nie pozwól, by moje problemy miały nade mną przewagę, pomóż mi je pokonać. Błagam zaopiekuj się mną i wszystkimi innymi, którzy uwikłani są w tę samą lub podobną sytuację. Pomóż nam rozjaśnić umysł, pomóż odnowić serce. Pomóż zauważyć swoje grzechy, aby ta trudna sytuacja była dla nas lekcją, abyśmy dzięki cierpieniu potrafili się uświęcić,  bardziej zbliżyć do Pana Boga.
Święty Antoni, Ty zostałeś nawiedzony przez Dzieciątko Jezus, to Ciebie zapewniło ono o miłości Pana. Proszę, wlej w moje serce nadzieję i wiarę, daj, bym zawsze odczuwała Bożą miłość i Jego Ojcowską opiekę. Nie pozwól, bym popadła w zwątpienie lub niewiarę w związku z moją trudną życiową sytuacją. Módl się za mną w Niebie, bądź moim opiekunem. Amen.