Modlitwa o dar wiary prawdziwej

 

Modlitwa o dar wiary prawdziwej
Modlitwa o dar wiary prawdziwej

MODLITWA O DAR WIARY PRAWDZIWEJ. Modlitwa o rozeznanie duchowe. Modlitwa o łaskę wiary


MODLITWA O DAR WIARY PRAWDZIWEJ, czyli modlitwa o rozeznanie duchowe to piękna modlitwa codzienna przeznaczona do codziennego odmawiania. Modlitwa o łaskę wiary dla siebie pomaga umocnić się w wierze i oddalić zwątpienia duchowe.


Panie Boże! Dziękuję Ci za to, że obdarzyłeś mnie łaską wiary, dziękuję, że mogę codziennie Cię poznawać, modlić się, czytać Pismo Święte i doświadczać Twojej dobroci. Dziękuję, że mi błogosławisz, obdarzyłeś bliskimi i codziennie dajesz mi powód do radości.
Panie, Ty wiesz, że czasem nie jestem w stanie dostrzec wszystkiego, co dobre i co naprawdę istotne w moim życiu. Czasem gonię za sprawami, które w perspektywie mojego życia wiecznego nie mają żadnego znaczenia. Wybacz, że często wybieram pogoń za sukcesami, za pieniędzmi, za poklaskiem, za tym co światowe. Wybacz, ze czasem zamieniam się w bałwochwalcę, tracąc czas na coś, co niszczy mój umysł i duszę. 
Proszę Panie, obdarz mnie łaską wiary prawdziwej, tak, bym nigdy w Ciebie nie zwątpiła, bym zawsze umiała wybrać to, co naprawdę Dobre, bym zawsze umiała odróżnić Dobro od Zła. Pomóż mi ignorować wszystko to, co zbędne w moim życiu, zerwać ze złymi przyzwyczajeniami, a w zamian pielęgnować w sobie miłość, miłosierdzie i zdolność do wybaczenia. Pomóż, mi w każdym potrzebującym człowieku zobaczyć Ciebie. Pomóż mi prawdziwie świadczyć o swojej wierze, żyć nią na co dzień, całym swym zachowaniem świadczyć o Tobie i Twoim Królestwie. Pomóż mi głosić Dobrą Nowinę i samej w nią uwierzyć. Pozwól, by prawdziwie chrześcijańska radość zagościła w moim sercu, abym mogła dać ją innym. 
Dobry Boże, czuwaj nade mną, posługuj się mną i nie pozwól mi zbłądzić. Amen.