Modlitwa o lepsze jutro

 

Modlitwa o lepsze jutro
Modlitwa o lepsze jutro

MODLITWA O LEPSZE JUTRO. Modlitwa o lepsze życie, lepszy los. Modlitwa o lepsze dni. O pomoc


MODLITWA O LEPSZE JUTRO (modlitwa o lepsze życie, lepszy los) to codzienna modlitwa przeznaczona do codziennego odmawiania w trudnej sytuacji życiowej. Modlitwa o pomoc w smutku napełnia nadzieją i wiarą, uczy zaufania Bogu w Jego plan dla każdego z nas.


Panie Boże, Mój Ojcze! Dziękuję Ci za to, że obdarzyłeś mnie życiem. Dziękuję za wszystkie dobre chwile w moim życiu, wszystkie chwile, gdy byłam radosna i szczęśliwa. Dałeś mi tak wiele. 
Panie, Ty dobrze wiesz, jak teraz wygląda moje życie. Ty wiesz, jak trudno mi być radosną, jak trudno mi cieszyć się każdym dniem. Wiesz, jaki ciężar spoczywa teraz na moim sercu. Proszę, naprostuj wszystkie ścieżki mojego życia, daj mi wiarę w lepsze jutro, bym potrafiła żyć tak, jak kiedyś.
Panie, Ty wiesz, że czuję się zniewolona przez wszystkie złe myśli, które codziennie mi towarzyszą. Pozwól, bym potrafiła codziennie zaczynać dzień z lepszym nastawieniem, bym potrafiła poczuć Twoją wielką miłość, bym zauważyła Twoją obecność i opiekę nade mną.
Błagam, wejrzyj w me cierpienie i wlej otuchę w moje serce. Pozwól mi na nowo odnaleźć radość życia, cieszyć się z najdrobniejszych przyjemności, nie ignorować tych wszystkich małych i wielkich przejawów Ciebie w moim życiu.
Przepraszam, jeśli moja trudna życiowa sytuacja wynika z moich zaniedbań lub grzechów. Wybacz wszystko, co było złe w moim życiu, wszystkie złe słowa i złe czyny, wszystkie sytuacje, gdy nie byłam miłosierna względem bliźnich, gdy nie doceniałam tego, co mi dałeś. Wybacz wszystkie chwile, gdy zapominałam o Tobie dążąc za światowymi pokusami. Przyjmij dziś cały mój ból, wszystkie wylane łzy na ofiarę w intencji wszystkich tych, którzy czują się tak bezsilni jak ja. Daj, by mój smutek, przerodził się w coś dobrego.
Panie, wiem, że bez Ciebie nie będę w stanie zmienić tej przerastającej mnie sytuacji. Wierzę, że tylko Ty jesteś w stanie mi pomóc, uzdrowić ten etap w moim życiu. Tylko ty jeden wszystko rozumiesz. Tylko Ty wiesz, dlaczego to wszystko przeżywam. Ufam, że jeśli mi pozwolisz, wyjdę z problemów silniejsza i mądrzejsza. Naucz mnie uświęcać się w mym cierpieniu i nieustannie dążyć do Ciebie. Amen.