Modlitwa o ochronę przed złymi ludźmi wrogością

 

Modlitwa o ochronę przed złymi ludźmi wrogością
Modlitwa o ochronę przed złymi ludźmi wrogością

MODLITWA O OCHRONĘ PRZED ZŁYMI LUDŹMI, WROGOŚCIĄ. Przed złem, złymi ludźmi. Modlitwa o opiekę


Modlitwa o ochronę przed złymi ludźmi i wrogością to pomocna modlitwa codzienna przeznaczona do codziennego odmawiania. Modlitwa o ochronę przed złem może być odmawiana jako modlitwa w stresie lub w strachu, ale można ją też odmawiać w każdej chwili, powierzając swoje życie w opiekę Panu Bogu.


Panie Boże! Dziękuję Ci za wszystko co dobre w moim życiu, rodzinę, wszystkich bliskich, wszystkie chwile radości i szczęścia. Wybacz, że nie zawsze potrafię poradzić sobie wtedy, kiedy w moim życiu pojawia się smutek, ból i grzech.
Proszę Panie, naucz mnie dzielnego przeciwstawiania się wszelkiemu Złu, naucz mnie je dostrzegać, tak, bym zawsze była bezpieczna. Na świecie jest tylu ludzi, którzy oddalili się od Ciebie, którzy nie pamiętają o Twoich przykazaniach, którzy oddalili się od wiary i świadomie wybierają zło. Proszę odmień ich serca, wybacz im wszelkie zło, którego się dopuszczają, spraw, by przejrzeli na oczy i doświadczyli łaski wiary.
Błagam Panie, uchroń mnie od całego zła tym świecie, nie pozwól, by ktoś mnie skrzywdził na duszy lub ciele, by ktokolwiek stał się moim wrogiem. Nie pozwól, by życzono mi źle, bym stała się ofiarą oszczerstwa i złośliwych plotek. Daj, bym potrafiła swoją postawą jak najlepiej świadczyć o Tobie, budować z innymi jak najlepsze relacje oparte na chrześcijańskiej miłości i miłosierdziu.
Naucz mnie wybaczać, bym zawsze potrafiła wyciągnąć rękę do zgody, bym zawsze dążyła do pojednania. Pomóż mi wybaczyć wszystkie krzywdy, które kiedykolwiek mi zadano. Ofiaruję dziś cały ból, całe moje życiowe cierpienie i wszystkie wylane łzy za ofiarę przebłagalną za wszystkich złych ludzi na tym świecie, tak, by nigdy nie krzywdzili już słabych i bezbronnych, by w końcu podążali drogą Prawdy i Piękna.
Proszę Panie, pomóż tym wszystkim, którzy właśnie teraz doświadczają przemocy, bólu, nieszczęścia. Daj im siłę do tego, by potrafili mężnie przeciwstawić się Złu, by świadczyli o tym, że to Dobro zawsze zwycięża.
Panie Boże, opiekuj się mną i wszystkimi ludźmi, którzy cierpią z powodu zadanego im zła. Amen