Modlitwa o pokój na świecie

 

Modlitwa o pokój na świecie
Modlitwa o pokój na świecie

MODLITWA O POKÓJ NA ŚWIECIE. Modlitwa za świat. Modlitwa za rządzących


MODLITWA O POKÓJ NA ŚWIECIE to piękna modlitwa za świat przeznaczona do codziennego prywatnego odmawiania. Jest to jednocześnie modlitwa za rządzących, odpowiedzialnych za zbrojne konflikty, za przyszłe pokolenia i każdego z nas. Zawierza Bogu wszystkich cierpiących na całym świecie.


Dobry Boże! Dziękuję Ci za to, że stworzyłeś cały  świat, dziękuję za Twój wielki plan dla świata, pełen Dobra, Piękna i Szczęścia. Wybacz, że my ludzie, zepsuliśmy go swoim grzechem. Wybacz, że zdecydowaliśmy przeciwstawić się Tobie, wybrać drogę Złego, zapomnieć o Tobie i Twoich przykazaniach. Wybacz, że przez Grzech zrujnowaliśmy to wszystko, co miałeś dla nas przygotowane.
Panie, codziennie wszyscy grzeszymy tak wiele, na świecie jest tyle zła, które wzajemnie sobie wyrządzamy. Wybacz, że swoimi grzechami doprowadziliśmy do katastrof, wojen i wielkich ludzkich tragedii. 
Błagam, ulituj się nad nami i nad całym światem. Wejrzyj na cierpienie najmniejszych, najuboższych, najbardziej cierpiących. Zmiłuj się nad wszystkimi, którzy doświadczają tragedii wojny, nad wszystkimi, kryjącymi się przed bombami, uciekającymi przed prześladowaniami i złymi ludźmi. Zmiłuj się nad rodzinami, które nie mają dokąd uciec, które nie mają czym wykarmić swoich dzieci, zmiłuj się nad sierotami, wszystkimi skrzywdzonymi, wszystkimi, którzy płaczą.
Proszę Panie, obdarz ten świat pokojem, pomóż zakończyć wojny, nie pozwól, by polityczne napięcia doprowadzały do najgorszego. Błagam, odmień serca wszystkich rządzących. Daj, by zrozumieli, że wojna jest pomysłem Złego, by odstąpili od przemocy, by zawsze dążyli do zgody, by szukali porozumienia pokojowo. 
Panie, pomóż nam wierzącym umacniać w swych sercach miłość i wiarę, pielęgnować w  sobie dobro, byśmy potrafili uczyć nasze dzieci pokoju i wszystkiego, co potrzebne, by odmienić ten świat. Błagam Boże, miej nad nami miłosierdzie Amen.