Modlitwa o pokój serca

 

Modlitwa o pokój serca
Modlitwa o pokój serca

MODLITWA O POKÓJ SERCA. Modlitwa o spokój wewnętrzny. Modlitwa o spokój w trudnych chwilach


MODLITWA O POKÓJ SERCA, czyli modlitwa o spokój wewnętrzny, to codzienna modlitwa do prywatnego odmawiania dla zasmuconych, zagubionych, zdenerwowanych. Modlitwa o spokój w trudnych chwilach pomaga w stresie, uczy zaufania Bogu i powierzenia Mu całego swojego życia.


Panie Boże, Mój Ojcze! Przychodzę dziś do Ciebie zmęczona dźwiganiem krzyża codziennych trosk, niepokojów i lęku. Ty tak dobrze wiesz, co leży mi na sercu i co dzieje się w moim życiu. Ty jeden dobrze wiesz, czego się obawiam i co nie daje mi spokoju.
Proszę Panie, obdarz moje serce pokojem, uspokój skołatane myśli, napełń miłością i zaufaniem w Twój wielki plan dla mnie. Pomóż mi pozbyć się stresu, całego napięcia, które od pewnego czasu towarzyszy mi niemal codziennie. Ty jeden widzisz moje zmagania i tak dobrze je rozumiesz. Ufam, że tylko Ty jesteś w stanie mnie pocieszyć, tylko Ty jesteś w stanie mi ulżyć.
Błagam dodaj mi otuchy, tak bardzo potrzebuję Twojego Ojcowskiego ciepła i miłości. Przepraszam, że przez codzienne troski, nie jestem w stanie zauważyć tego, że zawsze przy mnie jesteś. 
Proszę, odpędź ode mnie wszystkie złe myśli i nie pozwól mi więcej się smucić. Wiem, że mnie, chrześcijankę, powinna cechować autentyczna radość - wlej ją we mnie, tak bardzo chcę wierzyć, że mogę odnaleźć ukojenie.
Jeśli jest to Twoją wolą, proszę, zmień sytuację, która jest przyczyną mojego niepokoju. Pomóż mi się uwolnić, zmusić się do działania, które będzie dla mnie korzystne. Odmień mnie całą, bądź mi drogowskazem. Amen