Modlitwa o poprawę relacji w rodzinie

 

Modlitwa o poprawę relacji w rodzinie
Modlitwa o poprawę relacji w rodzinie

MODLITWA O POPRAWĘ RELACJI W RODZINIE. Modlitwa o poprawienie relacji. Modlitwa za rodzinę


MODLITWA O POPRAWĘ RELACJI W RODZINIE to pomocna modlitwa codzienna przeznaczona do prywatnego odmawiania w trudnych chwilach. Modlitwa za rodzinę w kryzysie pomaga spojrzeć na konflikt  z innej perspektywy, przypomina, czym jest chrześcijańskie wybaczenie i miłosierdzie.


Dobry Boże! Dziękuję Ci, że obdarzyłeś mnie rodziną. Dziękuję za wszystkich moich bliskich, wszystkich, których kocham, wszystkich, którzy są dla mnie ważni. Dziękuję, że nam błogosławisz, że dałeś nam miłość.
Wybacz Panie, że przez własne grzechy zapomnieliśmy o Twoim błogosławieństwie. Wybacz, że zapomnieliśmy o tym, do czego została powołana rodzina, jakim jest skarbem i jak bardzo trzeba o nią dbać. Panie Ty wiesz, co doprowadziło do popsucia relacji w naszej rodzinie, Ty tak dobrze ją znasz. Ty słyszałeś wszystkie złe słowa, które zostały przez nas wypowiedziane w gniewie, Ty znasz nasze serca i wiesz, jakie złe myśli czasem nas nawiedzały. Wybacz nam proszę, te wszystkie złe sytuacje, który nigdy nie powinny mieć miejsca. Wybacz, ze czasem jesteśmy tacy słabi, tak bardzo brakuje nam miłości, tak bardzo jesteśmy uparci i zapatrzeni w siebie.
Błagam Panie pomóż wszystkim członkom naszej rodziny załagodzić wszelkie spory i nieporozumienia. Pomóż zakończyć konflikty i odnaleźć drogę do pojednania. Odmień nasze serca, byśmy nie byli zatwardziali, byśmy zawsze byli gotowi do wyciągnięcia ręki do zgody, byśmy z łatwością wybaczali, zgodnie ze słowami Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Nie pozwól by nasza pobożność była faryzejska, nie pozwól, byśmy zapomnieli o Chrystusowych przykazaniach, o miłosierdziu i wybaczeniu. 
Pomóż nam burzyć mury i budować mosty, znaleźć kompromis w tej trudnej sytuacji. Opiekuj się nami wszystkimi, abyśmy zrezygnowali ze wszystkiego co złe i wyszli z tego ciężkiego doświadczenia mądrzejsi i silniejsi, zawsze z Tobą. Amen