Modlitwa o przecięcie więzów zła

 

Modlitwa o przecięcie więzów zła
Modlitwa o przecięcie więzów zła

MODLITWA O PRZECIĘCIE WIĘZÓW ZŁA. Modlitwa o przemianę serca. Modlitwa przeciwko wszelkiemu złu


MODLITWA O PRZECIĘCIE WIĘZÓW ZŁA, czyli modlitwa o przemianę serca, to pomocna modlitwa codzienna przeznaczona do prywatnego domawiania zawsze wtedy, gdy popełniliśmy grzech. Modlitwa przeciwko wszelkiemu złu pomaga zerwać z grzechami i bardziej zbliżyć się do Pana Boga.


Dobry Boże! Dziękuję Ci za wszystko co dla mnie zrobiłeś, dziękuję za moje życie, moich bliskich, wszystko co daje mi radość. Codziennie obdarzasz mnie swoim błogosławieństwem, a ja codziennie to ignoruję,  upadam, codziennie grzeszę i wikłam się w zło. Czasem robię to świadomie, a czasem nie jestem świadoma własnych złych wyborów.
Panie, czuję, że moje serce ciężkie jest od grzechów. Proszę, uwolnij mnie od złych przyzwyczajeń, złych nawyków, które tak bardzo zagrażają mojej duszy. Proszę, ulituj się nade mną, czuję się taka słaba i bezradna. 
Boże, Ty wiesz, jak teraz wygląda moje życie, w co jestem uwikłana, jakie myśli krążą teraz w mojej głowie. Czasem czuję, że zostałam zniewolona przez własny upór, brak umiejętności do całkowitej zmiany życia. Wybacz mi proszę - wybacz wszystkie złe słowa i czyny. Wybacz te chwile, gdy nie traktowałam swoich bliźnich z miłością, gdy zabrakło mi empatii i miłosierdzia. Wybacz, że trudno mi zapominać urazy. Wybacz, że tak często zapominam o Tobie i Twoich przykazaniach. Wybacz, że jestem zapatrzona w to, co nie jest istotne, że wybieram światowe pokusy, zamiast prawdziwych skarbów, które możesz ofiarować tylko Ty.
Błagam Panie, odmień moje serce. Wylej na mnie swoją łaskę, bo wiem, że tylko zawierzając się Tobie, jestem w stanie się zmienić. Proszę, przetnij wszystkie więzy zła w moim życiu, nie pozwól, bym zeszła na złą drogę, by grzech był stale obecny w moim życiu. Dodaj mi odwagi, napełń mnie wiarą. Bardzo pragnę się uwolnić. 
Dziś wyrzekam się dla Ciebie wszelkiego zła. Tak bardzo jestem mu przeciwna, dziś świadomie mówię mu nie. Wyrzekam się złych myśli, złych czynów, złych słów. wyrzekam się nienawiści, zazdrości, zawiści. Wyrzekam się wszystkich podszeptów Szatana. Bądź przy mnie Panie, opiekuj się mną i pozwól mi trwać w tym postanowieniu. Amen.