Modlitwa o zdrowie dla rodziny

 

Modlitwa o zdrowie dla rodziny
Modlitwa o zdrowie dla rodziny

MODLITWA O ZDROWIE DLA RODZINY. Modlitwa za rodzinę. Modlitwa o ochronę rodziny


MODLITWA O ZDROWIE DLA RODZINY to piękna modlitwa za rodzinę przeznaczona do prywatnego odmawiania. Codzienna modlitwa o ochronne rodziny powierza najbliższych Panu Bogu, umacnia w wierze, buduje zaufanie w Jego miłość i troskę.


Panie Boże, Najlepszy Ojcze! Tak bardzo dziękuję Ci za moją rodzinę, wszystkich, których kocham, wszystkich, którzy są mi bliscy. Dziękuję, że mam osoby, które mnie kochają, dla których jestem ważna. Dziękuję, za całe szczęście, które mi dałeś dzięki moim bliskim. 
Panie Jezu, Lekarzu naszych dusz i ciał, proszę, obdarz całą moją rodzinę dobrym zdrowiem, nie pozwól, by ktokolwiek z nas cierpiał fizycznie lub psychicznie. Proszę, daj, by najmłodsi w naszej rodzinie rozwijali się jak najlepiej, by nic nie stało na przeszkodzie ich zdrowemu wejściu w dorosłość. Daj siły wszystkim najstarszym w naszej rodzinie, obdarz energią, jasnością umysłu i radością życia. 
Proszę Panie, zabierz z naszej rodziny cały ból, cielesny i duchowy, zabierz wszelkie utrapienia i stres. Nie pozwól, by kłopoty odbiły się na naszym zdrowiu. Pomóż nam codziennie pokonywać wszelkie trudności, nie pozwól, byśmy w natłoku codziennych obowiązków zapomnieli o tym, co naprawdę ważne.
Jezu Chryste, proszę błogosław nam codziennie, nie pozwól, by ktokolwiek zagroził naszemu zdrowiu. Chroń nas od złych ludzi, nieszczęśliwych wypadków i katastrof. Daj, byśmy zawsze byli bezpieczni. 
Proszę Dobry Boże, błogosław wszystkim chorym i cierpiącym na świecie, ulituj się nad niej biedniejszymi chorymi, pozbawionymi opieki medycznej. Proszę, otwórz mój umysł, bym zawsze potrafiła dostrzec obok siebie człowieka cierpiącego i pomóc mu tak, jak powinnam.
Przepraszam, jeśli kiedykolwiek nie szanowałam mojego zdrowia, wybacz jeśli kiedykolwiek zapomniałam, jak wielkim darem jest zdrowie i jak należy o nie dbać. Miej miłosierdzie nade mną i całą moją rodziną. Amen.