Modlitwa oddania się Maryi

 

Modlitwa oddania się Maryi
Modlitwa oddania się Maryi

MODLITWA ODDANIA SIĘ MARYI. Modlitwa zawierzenia Maryi. Modlitwa oddania się Matce Bożej


MODLITWA ODDANIA SIĘ MARYI to piękna, codzienna modlitwa do Matki Boskiej przeznaczona do prywatnego odmawiania. Modlitwa zawierzenia Maryi ma na celu ofiarowanie życia Matce Najświętszej, uczy czerpania wzoru z jej postawy, przypomina kim powinna być Jej postać dla każdego katolika.


Najświętsza Panienko, Najlepsza Matko! Dziękuję Ci za to, że jesteś. To dzięki Tobie przyszedł na świat nasz Zbawiciel, to dzięki Tobie Dobro wygrało ze złem, to dzięki Tobie mamy  nadzieję na lepsze jutro. Dziękuję Ci za to, że jesteś dla nas najpiękniejszym wzorem kobiety i matki. 
Matko Boża, to Ty uczysz nas macierzyńskiej miłości, empatii, czułości i miłosierdzia. Ty, która przeżyłaś tak wiele, tak dobrze rozumiesz każdą z nas. Ty znasz wszystkie macierzyńskie lęki, wszystkie macierzyńskie uczucia i codzienne emocje. Rozumiesz każdą łzę. Ty wszystko możesz i zawsze zwyciężasz. Zawsze możemy zwrócić się do Ciebie o pomoc.
Matko Boska, oddaję się dziś cała Tobie, przyjmij w ofierze całe moje życie, wszystko co mam i kim jestem. Otocz mnie i moich najbliższych swoją matczyną opieką, nie pozwól nas skrzywdzić, uchroń od całego zła tego świata.
Matko Boża, zawierzam Tobie wszystkie moje życiowe sprawy. W Twoje ręce ofiaruję wszystko co było, jest i będzie w moim życiu. Ufam, że jesteś moją Najlepszą Orędowniczką, Najlepszą Drogą do Pana. W imię Twojego umiłowanego syna Jezusa Chrystusa, bądź mi drogowskazem. Ucz mnie jak być najlepszą żoną, matką, kobietą. Napełniaj moje serce wszystkim co dobre. Napełń mnie spokojem, ucz jak okazywać innym miłość, tak bardzo chcę Cię naśladować. 
Obiecuję wsłuchiwać się w Twój głos nieustannie, obiecuję codziennie Cię szukać jak dziecko Matki. Pragnę, by każde moje słowa i każde mój czyny, był wzorowane na Twojej postawie. Proszę, posługuj się mną do budowania Królestwa Bożego i daj, by jak najwięcej ludzi uwierzyło w Chrystusa. Amen.