Modlitwa w nagłej potrzebie do świętego Józefa

 

Modlitwa w nagłej potrzebie do świętego Józefa
Modlitwa w nagłej potrzebie do świętego Józefa

MODLITWA W NAGŁEJ POTRZEBIE DO ŚWIĘTEGO JÓZEFA. Modlitwa w nieszczęściu. Modlitwa w stresie


Modlitwa w nagłej potrzebie do świętego Józefa to pomocna modlitwa przeznaczona do prywatnego odmawiania w nieszczęściu, strachu lub stresie - zawsze wtedy, gdy bardzo potrzebujemy pocieszenia i pomocy.


Święty Józefie, Najlepszy Opiekunie Świętej Rodziny! Przychodzę dziś do Ciebie w nagłej potrzebie i wielkim zmartwieniu. Ty wiesz, jak bardzo się lękam pod wpływem wydarzeń, które miały niedawno miejsce. Ty wiesz, jak bardzo cierpię i jak bardzo się boję. Ty pomogłeś Matce Bożej ustrzec się od pomówień i oszczerstw, Ty pomogłeś w ucieczce przed Herodem, Ty znalazłeś schronienie w Betlejem, opiekowałeś się Maryją i maleńkim Jezusem - Ty tak dobrze wiesz, co to znaczy się bać, co to znaczy znaleźć się w niebezpieczeństwie. Ty wiesz, jak znaleźć wyjście z każdej trudnej sytuacji i mężnie przeciwstawiać się Złemu.
Święty Józefie,  błagam, bądź moim opiekunem. Proszę, pomóż mi rozwiązać wszystkie problemy, wszystkie węzły cierpienia. Nie pozwól, by przygniotły mnie smutki i nieszczęścia, nie pozwól mi się poddać. Tak bardzo potrzebuję Twojej pomocy. Proszę, czuwaj przy mnie, dodawaj mi siły i energii, otwórz mój umysł, moje oczy i moje serce na wszystkie możliwe drogi ratunku. Wspieraj mnie i czuwaj, by nie spadły na mnie kolejne ciosy. Oddal ode mnie całe Zło. Dodaj mi wiary, bym nie uległa zwątpieniu. Nie pozwól, by stres i strach miały nade mną przewagę. 
Proszę, czuwaj przy mnie i przy wszystkich innych, których spotkało nieszczęście. Bądź wszędzie tam, gdzie dobrym ludziom dzieje się krzywda, pomagaj nam i módl się za nami, by cały ten czas był dla nas nauką, byśmy uświęcili się w cierpieniu i jeszcze bardziej zbliżyli się do Pana Boga. Amen.