Modlitwa za brata

Modlitwa za brata
Modlitwa za brata

 

MODLITWA ZA BRATA. Modlitwa za bliską osobę. Modlitwa za rodzinę, bliskich


MODLITWA ZA BRATA to pomocna codzienna modlitwa za bliska osobę przeznaczona do prywatnego odmawiania przez siostrę. Modlitwa za rodzinę pomaga budować poprawne rodzinne relacje, oparte na miłości, empatii i miłosierdziu.

Panie Boże! Dziękuję Ci, że w swej niezmierzonej dobroci obdarzyłeś mnie rodziną, którą tak bardzo kocham. Dziękuję Ci za mój dom rodzinny, za rodziców, którzy wychowali mnie i mojego brata. 
Dobry Boże, proszę błogosław mojemu bratu na całej jego życiowej drodze. Czuwaj, by nie spotkało go nic złego, nie pozwól, by grzeszył i oddalał się od Ciebie. Błagam, dodawaj mu siły we wszystkich zmartwieniach, w stresie i przerastających go trudnych sprawach. Pomóż mu znaleźć siłę, zawsze wtedy, gdy poczuje się słaby. Daj, by zawsze czuł Twoją obecność i opiekę, by w jego życiu zawsze było miejsce na wiarę.
Proszę, Panie, obdarz mojego brata dobrym zdrowiem psychicznym i fizycznym. Nie pozwól, by w jego życiu zagościło cierpienie. Spraw, by był szczęśliwy.
Czuwaj, by nasze relacje były jak najlepsze, bym potrafiła być dla mojego brata jak najlepszą siostrą. Pozwól, byśmy potrafili dzielić razem chwile szczęścia i smutku, byśmy potrafili się nawzajem pocieszać i radować. Chroń, by w naszej rodzinie nigdy nie pojawiła się zazdrość, zawiść i niezgoda. Pomóż rozwiązywać wszelkie nieporozumienia.
Proszę Panie, błogosław naszej rodzinie. Daj, byśmy wszyscy pamiętali o Tobie i potrafili żyć wiarą na co dzień. Amen.