Modlitwa za dorosłe dzieci i ich rodziny

 

Modlitwa za dorosłe dzieci i ich rodziny
Modlitwa za dorosłe dzieci i ich rodziny

MODLITWA ZA DOROSŁE DZIECI I ICH RODZINY. Modlitwa za dzieci i wnuki. Modlitwa za syna / córkę


MODLITWA ZA DOROSŁE DZIECI I ICH RODZINY to codzienna modlitwa za dzieci i wnuki do prywatnego odmawiania przez rodziców i dziadków. Modlitwa za dorosłego syna lub dorosłą córkę zawierza całą rodzinę Panu Bogu, przypomina o błogosławieństwie jakim jest rodzina i co jest jej powołaniem.Panie Boże! Z całego serca dziękuję Ci za to, że mogłam zostać matką i babcią. Dziękuję Ci za to, że moje życie jest pełne radości dzięki moim dzieciom i wnukom. Codziennie dajesz mi tak wiele, codziennie widzę Ciebie i Twoje wielkie błogosławieństwo w osobach moich najbliższych.
Proszę Panie, za pośrednictwem Najświętszej Rodziny z Nazaretu, obdarz moje dzieci wszystkim, co dobre. Daj, by nigdy nie zapomniały o Twoich przykazaniach i zawsze czerpały wzór z Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa. 
Święty Józefie, czuwaj, by moje wnuki codziennie widziały w domu wzór chrześcijańskiego ojca, który będzie potrafił zbliżyć ich do Ojca w Niebie. 
Najświętsza Panienko, czuwaj, by moje wnuki codziennie widziały w  domu wzór chrześcijańskiej matki, by uczyły się przy tym czułości, miłości, miłosierdzia i empatii.
Proszę Panie, pozwól moim dzieciom dobrze wychować moje wnuki. Wlej w ich serca dary Ducha Świętego, by potrafiły jak najpełniej przekazać dzieciom  chrześcijańskie wartości, by jak najbardziej zbliżyli się do Ciebie. Daj, by wszyscy potrafili czerpać siłę i natchnienie z Twoich słów, zawartych w Piśmie Świętym.
Boże, nie pozwól, by w ich domu kiedykolwiek zdarzyło się nieszczęście. Ochraniaj ich zdrowie, duchowe i fizyczne, chroń od każdego, nawet najmniejszego zła.  Pomagaj w troskach i trudzie dnia codziennego, pomagaj w codziennych życiowych obowiązkach. 
Proszę, Panie, pomóż mi być jak najlepszą matką dla moich dzieci i jak najlepszą babcią dla moich kochanych wnuków. Obdarz mnie opieką św. Anny - babci naszego Zbawiciela, tak bym zawsze potrafiła służyć mojej rodzinie pomocą, dobrą i mądrą radą, dobrym słowem, bym zawsze była dla nich ostoją. Proszę, miej w opiece wszystkich, których tak bardzo kocham, daj byśmy wszyscy wzrastali razem w wierze dla Twojej chwały. Amen.