Modlitwa za grzechy lekkie

 

Modlitwa za grzechy lekkie
Modlitwa za grzechy lekkie

MODLITWA ZA GRZECHY LEKKIE. Modlitwa przebłagalna za grzechy. Modlitwa za grzechy


MODLITWA ZA GRZECHY LEKKIE to piękna i skuteczna modlitwa przebłagalna za grzechy, którą najlepiej odmówić najszybciej po popełnieniu grzechu. Może to być modlitwa przed rachunkiem sumienia lub modlitwa przed spowiedzią. Modlitwa za grzechy, czyli modlitwa o wybaczenie, uprasza łaskę i miłosierdzie Pana Boga, pozwala lepiej zrozumieć naturę grzechu i konieczność poprawy.


Panie Boże, Mój Ojcze! Dziękuję Ci za ten moment wyciszenia, gdy mogę z Tobą porozmawiać i wyznać wszystko, co ciąży mi na duszy. Ty tak dobrze mnie znasz, znasz moje serce i wiesz, jak bardzo codziennie pragnę do Ciebie dążyć. Wybacz, że w codziennym pędzie nie zawsze o Tobie pamiętam, nie zawsze wzorowo świadczę o Tobie i własnej wierze.
Wybacz mi Panie, że codziennie czynię coś, co nie do końca wpisuje się w moje chrześcijańskie powołanie. Wybacz, ze codziennie upadam, jestem taka słaba i tak bardzo codziennie Cię zawodzę. 
Panie, wiesz, ze bardzo chcę przestać grzeszyć, tak bardzo pragnę wyrwać się ze zła, nie ulegać pokusom. 
Wybacz Panie, że moje codzienne życie pełne jest chwil, gdy ignoruję podszepty Złego. Wybacz, że ulegam złym emocjom, nie traktuję bliźnich tak, jak powinnam. Wybacz, że czasem świadomie wybieram zło, które wtedy wydaje mi się nieszkodliwe. Proszę Panie, naucz mnie odróżniać dobro od zła, nie pozwól, bym ignorowała moje powszednie grzechy, bym traktowała je lekceważąco, bym nad nimi nie pracowała. Daj mi siłę, bym umiała wykorzenić wszystkie złe nawyki, bym potrafiła być wierna zarówno w małych jak i wielkich sprawach, bym potrafiła codziennie stawać się lepszym człowiekiem.
Panie Jezu, ukrzyżowany również za moje grzechy, wybacz mi te codzienne rany, które Ci zadaję.
Proszę, miej nade mną miłosierdzie, odnów moje serce, napełń je swą miłością i wybaczeniem. Ulecz moje serce, mój umysł, obmyj mnie z grzechów, obdarz mnie nowym życiem i miłością. Amen.