Modlitwa za tych za których nikt się nie modli

 

Modlitwa za tych za których nikt się nie modli
Modlitwa za tych za których nikt się nie modli

MODLITWA ZA TYCH, ZA KTÓRYCH NIKT SIĘ NIE MODLI. Modlitwa dla zasmuconych, wykluczonych, samotnych


MODLITWA ZA TYCH, ZA KTÓRYCH NIKT SIĘ NIE MODLI to piękna, oryginalna modlitwa dla zasmuconych, wykluczonych i opuszczonych - wszystkich tych, o których nikt nie pamięta i nikt się nie troszczy. Modlitwa przypomina o obecności Pana Boga w życiu każdego z nas i o obowiązku modlitwy za naszych bliźnich.


Panie Boże! Dziękuję Ci za to, że zawsze jesteś przy mnie, że objawiłeś mi, jak wielka jest moc modlitwy. Dziękuję, że zawsze mogę z Toba porozmawiać i przez to nie czuję się samotna.
Proszę Panie, ulituj się nad wszystkimi ludźmi, za których z różnych przyczyn nikt się już nie modli. Błogosław tym wszystkim, którzy nie mają wokół siebie nikogo, kto by ich kochał, troszczył się o nich i im błogosławił. Proszę, ulituj się nad każdym człowiekiem, który czuje się wyobcowany, niechciany, niepotrzebny. Ulituj się nad tymi, którzy są pochopnie osądzani, w których nikt nie upatruje już dobra. Ty znasz ich serca i wiesz, ze  w każdym z nas tli się dobro. Pomóż, by zawsze mogło ono jaśnieć pięknym i wyraźnym światłem.
Boże, opiekuj się wszystkimi, którzy czują się samotni i pozbawieni opieki, wszystkimi, którzy nie mają już nadziei, wszystkimi, którzy zostali sami ze swoimi problemami. Błogosław wyszydzanym i tym, którym się złorzeczy, wszystkim zapomnianym. Pomóż tym, którzy sami nie potrafią się już modlić, pomóż im odnaleźć drogę do Ciebie.
Wybacz mi Panie wszystkie chwile, gdy zabrakło w moim sercu miłości. Wybacz wszystkie chwile niesprawiedliwego gniewu, wszystkie krzywdzące słowa względem moich bliźnich.
Proszę Panie czuwaj nad nami wierzącymi, abyśmy pielęgnowali w sobie chrześcijańskie miłosierdzie i empatię, byśmy zawsze potrafili wybaczać i nigdy nie oceniali bliźnich pochopnie. Daj, byśmy wszyscy mogli się spotkać w Królestwie Bożym. Amen.