Modlitwa zawierzenia Jezusowi Miłosiernemu

 

Modlitwa zawierzenia Jezusowi Miłosiernemu
Modlitwa zawierzenia Jezusowi Miłosiernemu

MODLITWA ZAWIERZENIA JEZUSOWI MIŁOSIERNEMU. Modlitwa zawierzenia się Jezusowi

MODLITWA ZAWIERZENIA JEZUSOWI MIŁOSIERNEMU to piękna modlitwa codzienna przeznaczona do prywatnego odmawiania. Modlitwa zawierzenia się Jezusowi przypomina, jak żyć nauką Chrystusa na co dzień.

Panie Jezu Chryste! Dziękuję Ci za Twoje niezgłębione miłosierdzie. Dziękuję za miłość do nas, grzeszników. Dziękuję za nieustanne wybaczanie moich grzechów. Dziękuję Ci za to, że umarłeś za mnie na krzyżu.
Panie, Ty jesteś taki dobry, nauczyłeś nas tego, czym jest miłość, empatia i miłosierdzie. To Ty przykazałeś nam miłować nieprzyjaciół, litować się nad chorym i cierpiącym. Bez Ciebie nie byłoby świata, który znam. Bez Ciebie nie byłoby Dobra.
Panie Jezu, powierzam się dziś cała Tobie. Obiecuję codziennie czerpać natchnienie z Twoich słów, obiecuję jak najczęściej czytać Pismo Święte i jego słowa przeradzać w czyn. Dziś przyrzekam Ci w każdym potrzebującym widzieć Twoją twarz, obiecuję z miłością przyjmować każdego biednego, opuszczonego, wygnanego człowieka. Obiecuję mieć miłosierdzie dla każdego odtrąconego, dla każdego osądzonego, dla każdego grzesznego w oczach ludzi. W Twoje imię przyrzekam znaleźć odwagę do tego, by świadczyć o swojej wierze czynem, pomagać wszędzie tam, gdzie będę potrzebna, głośno przeciwstawiać się temu, co złe i nieludzkie.  Obiecuję zawsze i wszędzie głosić Ewangelię miłosierdzia.
Panie, ofiaruję Ci dziś wszystkie moje życiowe smutki, wszystkie krzywdy, cały ból w moim życiu - obiecuję, że będę starała się mężnie znosić wszystkie niepowodzenia, uświęcać się w każdym nawet najmniejszym cierpieniu. Weź wszystkie moje troski i smutki, ofiaruję Ci je w intencji wszystkich tych, którzy najbardziej potrzebują Twojej pomocy, wszystkich, którzy błagają o miłosierdzie.
Proszę Panie Jezu, weź w swe dobre dłonie wszystkie moje dzienne sprawy, ufam Tobie i wiem, że nie muszę się bać. Kocham Cię. Amen