Modlitwa do bł Róży Czackiej

 

Modlitwa do bł Róży Czackiej
Modlitwa do bł Róży Czackiej

MODLITWA DO BŁ. RÓŻY CZACKIEJ. Modlitwa za wstawiennictwem błogosławionej Róży Czackiej


MODLITWA DO BŁ. RÓŻY CZACKIEJ (Modlitwa za wstawiennictwem błogosławionej Róży Czackiej) to specjalna, wyjątkowa modlitwa w związki z beatyfikacją Kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Jest przeznaczona do prywatnego odmawiania. Może być traktowana jako modlitwa o pomoc.

Dobry Boże! Dziękuję Ci za dzień beatyfikacji Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Dziękuję Ci za ten ważny dzień dla naszego Narodu, dziękuję Ci za dzień radości, który napełnił nasze serca nadzieją. 
Tak bardzo dziękuję Ci za życie błogosławionej Matki Róży Czackiej, dziękuję, że całym swym życiem świadczyła o Tobie, dodawała nadziei, wiary, siły i odwagi, tam, gdzie ich brakowało. 
Błogosławiona Matko Różo! Proszę Cię, czuwaj nade mną z Nieba. Ty znalazłaś w sobie tyle męstwa, tyle siły, by pokonać wszystko to, co Cię spotkało. Nie przestraszyłaś się niepełnosprawności, nie pogrążyłaś w smutku, za to jeszcze bardziej otworzyłaś się na drugiego człowieka. 
Proszę, Błogosławiona! Pomóż mi czerpać natchnienie z Twojego życia. Napełniaj mnie odwagą, bym umiała stawiać czoła wszelkim przeciwnościom losu. Rozjaśnij mój umysł, otwórz moje oczy, tak jak Twoje zawsze były prawdziwie otwarte - bym zawsze, tak jak Ty, potrafiła zauważyć wokół siebie opuszczonych, potrzebujących, zapomnianych. Daj, bym nigdy nie zapomniała o słabszych, o tych, którzy mają mniej niż ja, którym z różnych przyczyn źle się wiedzie. Daj, bym potrafiła im służyć, bym nie zamknęła się we własnych troskach, bym nie stała się przez to samolubna. Daj, bym ze wszystkiego co złe lub smutne potrafiła czerpać naukę, bym umiała całkowicie zawierzyć Bogu i akceptować Jego odwieczny plan dla każdego z nas.
Błogosławiona Matko Różo! Proszę, módl się za mnie, pomóż mi codziennie stawać się lepszym człowiekiem i codziennie świadczyć czynami o swojej wierze. Amen.