Modlitwa do błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki

 

Modlitwa do błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki
Modlitwa do błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki

MODLITWA DO BŁOGOSŁAWIONEGO KSIĘDZA JERZEGO POPIEŁUSZKI. Modlitwa za wstawiennictwem


MODLITWA DO BŁOGOSŁAWIONEGO KSIĘDZA JERZEGO POPIEŁUSZKI to pomocna modlitwa przeznaczona do prywatnego odmawiania. Może być traktowana jako modlitwa za ojczyznę.

Panie Boże! Dziękuję Ci za życie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, dziękuję, że całym swym życiem świadczył o Tobie, dodawał nam nadziei, wiary, siły i odwagi, był wspaniałym duchowym przewodnikiem całego Narodu Polskiego. Dziękuję, że mógł być przy nas w trudnych czasach, że na zawsze pozostanie dla nas wzorem niezłomnej postawy i patriotyzmu.
Błogosławiony Księże Jerzy! Ty byłeś największym orędownikiem prawdy, zawsze stałeś po stronie słabszych, po  stronie skrzywdzonych, zawsze stałeś po stronie Ewangelii, głosiłeś ją całym swoim życiem. Tobie do końca nie zabrakło odwagi, do końca walczyłeś o dobro, do końca walczyłeś za nas wszystkich. Ty nigdy się nie ugiąłeś. Tak bardzo Cię podziwiam i tak bardzo Ci dziękuję. 
Proszę, czuwaj przy mnie i wszystkich Polakach. Pomóż nam żyć naszą wiarą na co dzień, pamiętając o wszystkim, czego nauczyłeś. Pomóż nam czerpać z Ciebie wzór w życiu publicznym i prywatnym. Spraw, byśmy nigdy nie zapomnieli tego, że ,,zło należy dobrem zwyciężać", byśmy potrafili na nowo odbudować w naszym narodzie prawdziwą solidarność, byśmy znów byli dla siebie braćmi. Pomóż nam zniszczyć wszelkie głębokie podziały, pomóż nam się porozumieć, mimo różnic poglądów. Ucz nas z Nieba, jak kochać drugiego człowieka, jak pomagać potrzebującym, tak jak Ty im służyłeś. Pomóż nam budować piękną Polskę, o jakiej marzyłeś, za którą poniosłeś męczeńską śmierć.
Proszę, otocz opieką wszystkich polskich kapłanów. Obdarzaj ich mądrością, by zawsze stali po stronie Prawdy, by nie stali się przyczyną rozłamów i konfliktów, by potrafili być dla nas wierzących przykładem prawdziwej wiary. 
Panie Boże, proszę, czuwaj przy mnie i moich rodakach za wstawiennictwem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Otaczaj nas wszystkich swoją opieką. Amen