Modlitwa do Ducha Świętego o uzdrowienie

 

Modlitwa do Ducha Świętego o uzdrowienie
Modlitwa do Ducha Świętego o uzdrowienie

MODLITWA DO DUCHA ŚWIĘTEGO O UZDROWIENIE. Modlitwa do Ducha Świętego o pomoc


MODLITWA DO DUCHA ŚWIĘTEGO O UZDROWIENIE (modlitwa do Ducha Świętego o pomoc) to pomocna modlitwa codzienna przeznaczona do prywatnego odmawiania przez osobę chorą, pragnącą przeżyć z Panem Bogiem swoje cierpienie.

Panie Boże, mój Stwórco! Przychodzę dziś do Ciebie przygnieciona ciężarem mojej choroby. Ty wiesz, jak bardzo mi trudno, wiesz, jak bardzo cierpię i jak bardzo się boję. Proszę, napełnij mnie darami Ducha Świętego, by pomógł mi wyzdrowieć.
Duchu Święty, przyjdź i obdarz mnie rozumem i męstwem, bym godnie znosiła wszelkie cierpienia i niedogodności związane z moją chorobą. Nie pozwól mi poddać się chorobie, codziennie dodawaj mi otuchy i siły do walki. 
Duchu Święty, wlej we mnie mądrość, bym potrafiła zaufać Boskiemu planowi dla mnie, bym potrafiła zaakceptować to wszystko, co dzieje się w mym życiu, aby moja choroba stała się okazją do przemiany duchowej, by stała się dla mnie lekcją życia.
Duchu Święty, napełnij mnie darem rady, bym zawsze kierowała się do Ciebie, zwłaszcza w obliczu wątpliwości i smutku. Bądź mym pocieszycielem, jeśli zabraknie mi odwagi, jeśli zabraknie mi już sił.
Duchu Święty przyjdź i napełnij mnie darem umiejętności, bym w każdym momencie moich choroby potrafiła dostrzec Pana Boga wokół mnie, bym zawsze umiała go dostrzec w innych ludziach, bym przez swą chorobę nie stała się ślepa na potrzeby innych, bym nie raniła najbliższych. 
Duchu Święty, przyjdź i napełnij mnie darem pobożności i bojaźni Bożej, bym mimo bólu i dyskomfortu zawsze znajdowała czas na modlitwę, czytanie Pisma Świętego i zgłębianie istoty mojej wiary.
Duchu Święty, pozwól mi uwierzyć, że wyzdrowieję, pomóż mi uświęcać się w walce o zdrowie. Pomóż mi pielęgnować w sobie radość i wdzięczność za każdy dzień mojego życia, za wszystko co dał mi Pan. Uzdrów wszystko co we mnie chore, napraw chore komórki, przynieś ukojenie. Daj, by moje odzyskane zdrowie mogło przysłużyć się chwale Królestwa Bożego. Amen