Modlitwa do św Jana Pawła II o pomoc

 

Modlitwa do św Jana Pawła II o pomoc
Modlitwa do św Jana Pawła II o pomoc

MODLITWA DO ŚW. JANA PAWŁA II o pomoc. Modlitwa o wstawiennictwo św. Jana Pawła II


MODLITWA DO ŚW. JANA PAWŁA II o pomoc to wyjątkowa codzienna modlitwa przeznaczona do prywatnego odmawiania. Modlitwa o o wstawiennictwo Jana Pawła II może być odmawiana w trudnych sytuacjach życiowych (np. z prośbą o uzdrowienie)

Panie Boże! Dziękuję Ci za życie Świętego Jana Pawła II. Tak bardzo dziękuję Ci, ze ten wyjątkowy człowiek mógł urodzić się w mojej Ojczyźnie, że mógł być dla nas wsparciem i autorytetem, zwłaszcza w trudnych czasach. Dziękuję Ci, że całym swym życiem, słowami i czynami dodawał nam nadziei, wiary, siły i odwagi, był wspaniałym duchowym przewodnikiem całego Narodu Polskiego i innych wierzących na całym świecie. 
Panie, Ty wiesz, z jakim problemem dziś do Ciebie przychodzę. Pozwól mi prosić świętego Jana Pawła II o wstawiennictwo - wierzę, że on, który jest tak blisko Ciebie, może być dla mnie najlepszym przewodnikiem i podporą. 
Święty Janie Pawle II, Wielki Polaku! Ty przeżyłeś w swoim życiu tak wiele smutku, tak bardzo przecierpiałeś. Przeżyłeś śmierć matki, trudne czasy wojny, zamachy na Twoje życie i liczne choroby. Ty tak dobrze wiesz co to ból, psychiczny i fizyczny. Proszę Cię, spójrz na mnie z Nieba, ulituj się nade mną i nad tym, co tak bardzo mnie boli. Dodaj mi odwagi i energii do mierzenia się z tym wszystkim, bo czasem czuję, że brakuje mi sił. Tak bardzo potrzebuję Twojego wsparcia, tak bardzo wierzę w moc Twojej modlitwy, tak bardzo wierzę w moc Twojego wstawiennictwa.
Święty Janie Pawle II, błagam, wlej w moje serce prawdziwą wiarę, spraw, by doczesne cierpienia nie oddaliły od mnie od Pana Boga. Pomóż, bym umiała brać z Ciebie wzór, tak, bym uświęciła się w bólu, bym dzięki niemu stała się lepszym człowiekiem, bym dzięki niemu jeszcze bardziej zbliżyła się do Pana Jezusa, tak bardzo cierpiącego na Krzyżu. Naucz mnie znaleźć sens we wszystkim co dzieje się w moim życiu, naucz mnie ufności do Boskiego planu dla mnie. Pomóż, bym skupiając się na swoich zmartwieniach, nigdy nie zapomniała o innych, by nigdy nie zabrakło mi empatii, miłosierdzia i miłości względem bliźnich. Naucz mnie wybaczenia, tak jak Ty potrafiłeś wybaczać swym prześladowcom.  
Proszę, módl się za mnie, czuwaj nade mną i pomóż mi we wszystkim, co dla mnie za trudne. Bądź moim drogowskazem i codziennie prowadź do Pana Boga. Amen